Dienas ziņas

Katastrofu pārvaldības centru būvniecība – pusratā

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Rucavas arborētumu apciemo citu valstu zinātnieki

Rucavas arborētumu iecienījuši tūristi un zinātnieki no citām valstīm

Latvijā var krāšņi augt tādi koki un krūmi, kuriem mūsu valsts klimats nebūt nav piemērots. Šis ir iemesls, kāpēc Rucavas arborētumu apciemo ne tikai tūristi, bet arī zinātnieki no dažādām pasaules valstīm. Šovasar dažādu  Latvijas un svešzemju koku un krūmu kolekcijai pievienojies vēl viens jauns augs – piekrastes melnā priede. 

Tūriste Dominika Delbo Rucavā ieradusies no Francijas. Viņa šeit viesojusies pirms daudziem gadiem un spilgto iespaidu dēļ šo vietu nolēmusi parādīt arī savam vīram.

"Es atbraucu ar savu vīru, lai atkal redzētu šo valsti. Ļoti skaista valsts. Cilvēki ir jauki. Daba ir burvīga, un tā ir svarīga koku pastāvēšanai. Koki ir dzīves simbols. Mazs koks izaug par lielu, un tas ir dzīvs," sacīja Delbo.

Daudzu tūristu apjūsmotais Rucavas muižas kalns atrodas 46 metrus virs jūras līmeņa, un šeit ir maigs piejūras klimats. Tas piemērots arī Ziemeļamerikas un Āzijas reģiona kokiem un augiem, tāpēc 90. gadu vidū toreizējā pagasta vadība kopā ar Nacionālo botānisko dārzu nolēma veidot arborētumu.

Tagad šeit atrodami visi pieci Latvijas Sarkanajā grāmatā ierakstītie koki un krūmi, kā arī magnolijas, sakura, riekstkoki un vairāki citi no ārvalstīm atvesti koku stādi.

"Ļoti daudzi ir bijuši no Eiropas un pat starptautiski no citiem kontinentiem. Dendrologi un speciālisti ir ļoti atzinīgi novērtējuši, jo daudzi netic, ka tik tālu ziemeļos... Mēs praktiski tagad, šobrīd stāvam dažus grādus no 56. paralēles. Tā ir kaut kur starp Palangu un Rucavu. Ka šeit var augt daudzas interesantas lietas, viņi nav ticējuši. Pasaulslaveni zinātnieki ir teikuši, ka nevar būt, ka pie tevis aug magnolijas, [gandrīz] uz Ziemeļpola. Tā nevar būt. Es saku – "atbrauc un paskaties"," stāstīja Rucavas arborētuma draugu atbalsta biedrības prezidente Ināra Bondare.

Viena no Rucavas arborētuma tradīcijām – tā krājumu regulāri papildina olimpisko spēļu organizētājvalsts vēstnieku stādītie koki.

Šovasar par godu nākamgad gaidāmajām olimpiskajām spēlēm Parīzē muižas kalnā piekrastes melno priedi iestādīja Francijas vēstniece.

"Ļoti nozīmīga tradīcija, jo apvienot sportu un dabas aizsardzību ir ievērojama misija. Es esmu ļoti priecīga būt daļa no tās. Tā ir īsta tradīcija. Tas ir skaisti, kā tā savieno vienas olimpiskās spēlēs ar nākamajām," norādīja Francijas vēstniece Latvijā Aurēlija Ruajē-Gunēna.

Rucavas arborētuma 2,5 hektāru lielo platību ik pa laikam it īpaši lielajās talkās palīdz apsaimniekot Liepājas jaunsargi un Latvijas Olimpiskais klubs. Šogad savu 25. gadskārtu arborētums sagaida ar 800 dažādu augu sugu jeb taksonu lielu kolekciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti