Dienas ziņas

Krievijas tanks Liepājā izraisa lielu interesi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

"Latvijas pasts" slēdz Rucavas un Kazdangas filiāles

Kazdangā un Rucavā iedzīvotāji neapmierināti ar «Latvijas pasta» nodaļu slēgšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

No pirmdienas Rucavā un Kazdangā slēgtas pasta pakalpojumu sniegšanas vietas – VAS "Latvijas pasts" par galveno iemeslu min nepietiekamo klientu skaitu, dažviet apkalpojot vien pāris cilvēku dienā. Tā vietā iedzīvotājus apkalpos pastnieks pēc pieprasījuma. Iedzīvotāji ir neapmierināti ar šo lēmumu, jo, viņuprāt, pasta pakalpojumi būs mazāk pieejami, it īpaši senioriem attālās lauku viensētās pierobežā.

Pasta pakalpojumu reorganizācija Rucavā un Kazdangā notikusi jau iepriekš. Rucavā 2022. gada novembrī iedzīvotāji jau protestēja pret pasta nodaļas slēgšanu, taču "Latvijas pasts" to neņēma vērā un pārgāja uz darba laiku vienu stundu dienā pagasta pārvaldes ēkā. Toties Kazdangā šāda pati situācija norisinājās jau 2016. gada rudenī. No pirmdienas šīs vietas slēgtas pavisam.  

Uzrunātie iedzīvotāji sacīja:

Es jau diezgan bieži izmantoju. Es gāju, žurnālus pirku, sūtīju arī vēstules, markas pirku un mazdēliem apsveikumu kartiņas.

Tagad kādu brīdi neesmu izmantojusi. Vairāk nekā divi mēneši. Bet nu vieglāk bija, ka sūtījām paciņas un vēstules. Tagad, cik sapratu, būs jābrauc tuvākais uz Nīcu. 

Mēs daudz [izmantojam pastu], jo mēs sūtām pamperus bērniem. Nu, visu kaut ko iedzīvei. Es te nekad negāju. Es vienalga braucu uz Nīcas pastu.

Lielākā problēma slēpjas tur, ka līdz ar pārmaiņām seniori zaudēšot socializēšanās vietu.  

Rucavas un Dunikas pagastu apvienības pārvaldes vadītāja Agija Kaunese (Zaļo un Zemnieku savienība) norādīja: "Kā var būt ieguvumi iedzīvotājiem, ja viņiem atņem kaut ko, kādu no pakalpojumiem. Nu, tur nav nekādi ieguvumi. Varbūt ieguvumi ir tādi, ka pasts ir piešķīris mūsu pastniecei jaunu transportlīdzekli. Sarežģījumi varētu būt tieši vecākā gada gājuma cilvēkiem, jo mēs dzīvojam īstenībā it kā mobilā laikmetā, bet, ņemot vērā šo lauku teritoriju, ka ne visiem cilvēkiem ir mobilie telefoni, – kā tad viņi var sazvanīt?"

Savukārt Kazdangas pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Tīmanis par pasta pakalpojuma izmaiņām neesot pārsteigts un uztver to kā loģisku iznākumu. Arī sūdzības no iedzīvotājiem neesot saņemtas, jo viņi iepriekš esot brīdināti par izmaiņām. 

"Ir jau žēl. Tie vietējie cilvēki – ne vienmēr viņi varēja tajā stundiņā notrāpīt, un tad viņiem bija vieglāk varbūt aizbraukt uz Aizputi, nekā trāpīt pie mums. Nu, apmeklējums mazs. Es arī pastu saprotu," sacīja Tīmanis.

Rucavā dienā pasta pakalpojuma vietu apmeklēja viens līdz divi cilvēki, Kazdangā aptuveni trīs. 

"Latvijas pasta" Kurzemes reģiona vadītāja Ilze Riekstiņa norādīja: "Ja šajā stundā klienti netiek, nenovērtē šo pakalpojumu, tad tajā gadījumā mēs izejam uz to, ka attiecīgi piebraucam pie klienta dzīvesvietā. Ja godīgi – ir tā, ka tādā reģionā ir grūti tiem cilvēkiem tikt uz to centru, un tas ir tāda, es teiktu, tāda VIP apkalpošana – pastnieks piebrauc viņa sētā, tāpat kā kurjers izsniedz to, kas viņam ir vajadzīgs."

"Latvijas pasts" atzīmēja, ka jaunajā modelī joprojām būšot pieejams tāds pats pakalpojumu klāsts, kādu var saņemt pasta nodaļā, un bez papildus komisijas maksas. Arī uz Kazdangu un Rucavu plāno nosūtīt jaunas pasta mašīnas, lai darbu veiktu operatīvāk. Šāda pasta pakalpojumu modeļa maiņa notiekot visā Latvijā. Nākamās vietas Kurzemē, kur plānots reorganizēt pasta nodaļu darbu, būšot Vērgale un Rude.  

KONTEKSTS:

Valsts AS "Latvijas pasts" šajā gadā plāno samazināt savu pasta nodaļu skaitu. Patlaban vēl nav zināms, cik daudz pasta nodaļu tiks slēgtas, taču uzņēmumā cer, ka to skaits būs iespējami mazāks. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti