Rudenī Rīgā notiks starpdisciplināra starptautiska konference «Ceļā uz latviešu tautu»

Septembrī Rīgā notiks starpdisciplināra starptautiska konference "Ceļā uz latviešu tautu", kurai aicināti pieteikties dažādu nozaru speciālisti, vēsta Latvijas Nacionālais vēstures muzejs.

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs kopš 1996.gada īsteno projektu "Latviešu saknes", kura laikā atklātas vairākas izstādes, veltītas Latvijas sentautu - kuršu, zemgaļu, lībiešu, latgaļu un sēļu - etniskajai vēsturei un materiālajai kultūrai, izdotas grāmatas, organizētas konferences un izglītojoši pasākumi.

Konference "Ceļā uz latviešu tautu" paredzēta kā turpinājums aizsāktajam izpētes darbam, kurā iecerēts aplūkot ar Latvijas sentautu konsolidācijas procesu un latviešu tautas veidošanās vēsturi saistītus jautājumus.

Konferencei aicināti pieteikties vēsturnieki, valodnieki, sociologi, politologi, arheologi un etnologi, lai gūtu plašāku redzējumu par Latvijas vēsturē tik nozīmīgo notikumu norises gaitu, risinātu teorētiski konceptuālos jautājumus, gūtu ieskatu par līdzīgu notikumu izpētes situāciju un traktējumu kaimiņu zemēs.

Pieteikties konferencei var līdz 1.martam. Starptautiskā konference "Ceļā uz latviešu tautu" norisināsies 14.septembrī Latvijas Nacionālā vēstures muzeja konferenču zālē Brīvības bulvārī 32.

Konference norisināsies latviešu, angļu un krievu valodā. Konferencē nolasītos referātus būs iespējams publicēt Latvijas Nacionālā vēstures muzeja rakstu krājumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt