Lietuvā piemin 1991.gada janvāra asiņainos notikumus un atklāj memoriālu tēvzemes aizstāvjiem

Šajās dienās Lietuvā piemin valsts neatkarības aizstāvjus –  gan tos, kuri krita asiņainajā 1991.gada janvārī, gan tos, kuri būvējuši un dzīvojuši līdzi tagadējai Lietuvai. Šo dienu, 13.janvāri, kaimiņos piemin kā Tēvzemes aizstāvju dienu.

Šodien līdzās sniega pārslām Lietuvas ielās uzziedēja gaiši zilas neaizmirstulītes – tās ir atmiņu dienu galvenais simbols. Arī šogad līdzīgi kā pērn – traģisko notikumu 25.gadadienā – ir vairākas piemiņas vietas un simboliski kopā būšanas brīži.

Jau ceturtdien, 12.janvārī, cilvēki pulcējās pie Lietuvas parlamenta ēkas, pie televīzijas torņa, pie radio un televīzijas centra.

Tur atklāts jauns memoriāls – tagad tur, kur kādreiz bija koka krusti kā piemiņa tiem, kuri zaudēja dzīvības par neatkarīgu Lietuvu gan janvāra, gan arī citos notikumos, tagad izveidota liela granīta konstrukcija, kur uzstādīts arī zvans.

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite vairākas reizes uzsvēra, ka lietuviešus nevar uzvarēt, un arī okupācijas nenozīmē uzvaru, jo tieksme pēc brīvības ir noteicoša.

"Zvans ir simbols, zvans mūs vienmēr brīdina, zvans vienmēr atceras un arī piemin," sacīja Lietuvas prezidente.

Jau vēstīts, ka 1991.gada janvāra laiks mūsu kaimiņiem izvērtās visasiņainākās – 1991.gada 13.janvārī padomju režīma armijas specvienība uzbruka neapbruņotajiem Viļņas televīzijas torņa sargiem. 14 cilvēki tika nogalināti, bet simti tika ievainoti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti