Latvijas jaunieši šogad piedalās projektā «Misija Sibīrija»

Okupācijas muzejā 3.jūnijā plkst. 16 notiks fotoizstādes "Misija Sibīrija '14" atklāšana. Fotoizstādē būs apskatāma pagājušā gada jauniešu ekspedīcija uz Sibīriju. Šogad, atzīmējot projekta desmito gadadienu un Baltijas valstu neatkarības 25.gadadienu, pirmo reizi ekspedīcijā piedalīsies arī jaunieši no Latvijas un Igaunijas.

"Misija Sibīrija" ir jaunatnes pilsoniskās un patriotiskās audzināšanas projekts, kurā jauniešu ekspedīcijas no Lietuvas dodas sakopt Sibīrijā novārtā atstātos izsūtīto un politiski ieslodzīto lietuviešu kapus, kā arī satiekas ar lietuviešiem, kas tur joprojām dzīvo.

Lietuvā projekts ir guvis ļoti lielu popularitāti no jauniešu puses, to atbalsta arī Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, UNESCO Lietuvas nacionālā komisija, Lietuvas Jaunatnes padome, dažādas Lietuvas valsts institūcijas un Lietuvas mediji. Šogad Lietuvā tika iesniegti gandrīz 800 jauniešu pieteikumi dalībai ekspedīcijā.

"Lai sekmētu Latvijas jauniešu patriotisko audzināšanu, šādām iniciatīvām ir jāsniedz atbalsts valsts līmenī, lai nākamgad būtu iespējams iesaistīt lielāku jauniešu grupu no Latvijas," uzsver Latvijas Jaunatnes padomes (LJP) prezidents Emīls Anškens. LJP koordinē Latvijas jauniešu līdzdalību projektā "Misija Sibīrija 2015".

No 17.jūlija līdz 1.augustam 16 atlasi izturējušie jaunieši dosies ekspedīcijā uz Sibīriju, Tomskas apgabalu, kur atbilstoši savām spējām sakops represēto apbedīšanas vietas un tiksies ar vietējiem lietuviešiem, latviešiem un igauņiem, kuri joprojām dzīvo Sibīrijā.

Atgriežoties no Sibīrijas, ekspedīcijas komanda piedalīsies dažādos pasākumos, lai dalītos ar saviem iespaidiem par ekspedīciju, atmiņām par notikumiem, kas visvairāk palikuši prātā, un iepazīstinātu ar projekta laikā veiktajiem darbiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt