FOTO: Svinīgi prezentē Latvijas neatkarības atjaunošanas 25. gadadienai veltīto pastmarku

Saeimas namā svētdien, 21.augustā, svinīgi prezentēta Latvijas neatkarības faktiskās atjaunošanas 25.gadadienai veltītā pastmarka un aploksne, informē Saeimas Preses dienestā.

Pastmarkā uz Saeimas nama galveno durvju fona foto kolāžā redzama laikraksta “Diena” titullapa ar vēstījumu par Latvijas neatkarības proklamēšanu. Pastmarkas dizaina autore ir Arta Ozola-Jaunarāja. Pastmarkas nominālvērtība ir 50 centi, un tā izdota 200 000 eksemplāru tirāžā. 

Uzrunājot klātesošos, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) uzsvēra, ka pastmarkās atspoguļojumu rod valstiski svarīgi notikumi, ievērojami cilvēki, ar kuriem lepojamies, mūsu daba un māksla. "Tās apkopo visu pozitīvo, ko varam pateikt par savu valsti un savu zemi."

Pastmarkas zīmogošanas pasākumā klāt bija arī Baltijas valstu un Ziemeļvalstu parlamentu delegācijas, kas pēc Saeimas priekšsēdētājas uzaicinājuma piedalās 21. augusta svinībās.

Saeimas priekšsēdētāja no klātesošajiem īpaši pateicās tā laika Islandes ārlietu ministram Jonam Baldvinam Hanibalsonam, kurš aktīvi iestājās par Baltijas valstu neatkarības atjaunošanu. Kā zināms, Islande bija pirmā valsts, kas atzina atjaunoto Latvijas Republiku.

1991.gada 21.augustā Latvijas Republikas Augstākā padome pieņēma konstitucionālo likumu “Par Latvijas Republikas valstisko statusu”, de facto atjaunojot Latvijas valsts neatkarību. Tādējādi mūsu valsts kā pilntiesīgs starptautisko tiesību subjekts atgriezās pasaules apritē.

Ar šo likumu tika atjaunota 1922.gada Satversme ar tajā ietvertajām Rietumu demokrātiskas un tiesiskas valsts vērtībām. Līdz ar konstitucionālā likuma pieņemšanu savu juridisko spēku Latvijā zaudēja PSRS likumi un aizsākās de facto atjaunotās valstiskās neatkarības starptautiskā atzīšana, norāda Saeimas preses dienestā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti