Valdība spriedīs par Inčukalna gudrona dīķu nākotni

Otrdien vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK) valdībai ziņos par situāciju Inčukalna gudrona dīķu attīrīšanas projektā.

Ar Eiropas fondu piešķirtajiem 20 miljoniem eiro un Latvijas līdzfinansētajiem deviņiem miljoniem būšot par maz. Tā pērn paziņoja piesārņoto dīķu attīrītājs – „Skonto būve”. Būvnieki atklājuši, ka ūdens piesārņojuma koncentrācija ir desmit reizes lielāka, nekā bijis teikts iepirkuma dokumentos.

Ar priekšlikumiem par tālāku rīcību Inčukalna gudrona dīķu attīrīšanā ministrijai bija jāiepazīstina valdība jau janvāra beigās. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ziņojuma sniegšanu lūdza atlikt.

Ja projektu pārtrauks, tiks zaudēts Eiropas fondu līdzfinansējums 14 miljonu eiro apmērā. Tiesa, ne ministrija, ne valdība nav izteikusies, ka esošais līgums jālauž un jārīko jauns iepirkuma konkurss. Pērn rudenī vēl iepriekšējā valdība apstiprināja papildus 16 miljonu eiro piešķiršanu; vēlāk būvnieki gan norādīja, ka pietiktu ar pieciem līdz septiņiem miljoniem.

Tikmēr VARAM būvniekiem paziņoja, ka līguma noteikumus mainīt neļāvis Iepirkumu uzraudzības birojs. Par tālāko rīcību būs jālemj Ministru kabinetam.

Otrdien informatīvais ziņojums valdībā tiks skatīts aiz slēgtām durvīm, un, kā Latvijas Radio norādīja ministrijas pārstāvji, plašāku komentāru varēs saņemt tikai pēc sēdes beigām.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti