4. studija

Produkti, kuri organismu skābina un padara slimu

4. studija

Mega projektam - kanalizācijas tīklam apkārt Baltezeram ir arī pretinieki vietējo vidū

Uz darbu ar velo — vai darba devēji ir pretīmnākoši šādam darbineika lēmumam?

Tikai daļa uzņēmumu padomājuši par darbiniekiem - velosipēdistiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Mēdz teikt, ka riteņbraucēji darbu nekavē, jo tie nepavada laiku sastrēgumos. Bet vai darba devēji ir parūpējušies par saviem darbiniekiem, kuri brauc uz darbu ar riteni? 

Katru gadu arvien vairāk cilvēku izvēlas uz darbu labprātāk doties ar riteni. Bet, lai tas būtu ērti, ir nepieciešamas drošas velosipēdu novietnes, kā arī dušas, jo strādāšana sasvīdušam nesagādās nekādu prieku ne pašam riteņbraucējam, ne arī kolēģiem. Taču kāda ir reālā situācija - vai darba devēji nodrošina šīs iespējas?

Uz ielas "4.studijas" aptaujātajiem pieredze ar velosipēdu novietnēm vai iespēju pēc brauciena nomazgāties ir dažāda. Citiem ir pieejama gan apsargājama, slēdzama velosipēdu novietne, gan duša, savukārt citiem lielākoties ir iespēja savu riteni novietot tikai slēdzamā stāvvietā, bez iespējas nomazgāties. 

Dace Helmane, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja, stāsta: "Tikai aptuveni piektajā daļā darba vietu tiešām ir pārdomāts, lai darbinieki justos ērti, pārvietojoties ar riteni. Šajās vietās ir nodrošinātas riteņu novietnes, ir arī pārģērbšanās telpas un tamlīdzīgi." 

Lai arī riteņbraucēji atzīst, ka velosipēdu it kā būtu, kur atstāt, nav pārliecības, ka riteni nenozags, jo arī pieslēgts ritenis zagļiem ne vienmēr ir šķērslis.

Velosipēdistiem īpaši draudzīgas un ērtas ir "Nordea" bankā izveidotās riteņu novietnes un iespēja pēc tam arī ieiet dušā. "Šobrīd bankai ir vairāk nekā 40 drošas velosipēdu novietnes - mēs tās saucam par velokastēm. Vēl viens bonuss, ko arī darbinieki labprāt izmanto, ir dušas telpas pēc velo izbraucieniem, " stāsta bankas sabiedrisko attiecību vadītāja Signe Lonerte, "riteņu ķiveres var ņemt līdzi bankas iekštelpās, tomēr visbiežāk tās tiek atstātas kopā ar riteņiem velokastēs." 

Renārs Lūsis, Valsts darba inspekcijas vadītājs, ir aktīvs velosipēdists un nereti uz darbu dodas ar riteni. Jautāts par iespējām riteni droši atstāt savā darba vietā, viņš stāsta: "Mums ir iespēja novietot riteņus pagalmā. Tur nav ļoti daudz vietas, bet aptuveni 10 riteņus ir iespēja tur atstāt. Dušas gan mums nav, jo ēkas, kurās ir mūsu darba vietas, mēs nomājām, un tajās nevar ierīkot dušas telpas."

"Nav noteikts stingrs likums, tā kā tas nav likuma pārkāpums, ja netiek nenodrošinātas velosipēdu novietnes un dušas iespējas, bet no otras puses - ja darba devējs par šo lietu nedomā un nerūpējas, respektīvi, viņš nenodrošina nepieciešamos apstākļus, tad tā var kļūt par lielu darba devēja problēmu, jo darbinieki sāk novietot riteņus, kur var un pagadās. Tādējādi tas jau varētu traucēt arī pārējiem darbiniekiem," piebilst Lūsis. 

Likumā nav noteikts, ka darba devējam jānodrošina sevišķi apstākļi velobraucējiem - darbiniekiem. Tomēr tas būtu labas gribas žests no darba devējiem, kā arī tas noteikti iepriecinātu darbiniekus, kuri ikdienā pārvietojas ar velosipēdu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti