Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Suns – terapeita asistents

Suns – terapeita asistents; Ingrīda Latgalē piedāvā kanisterapiju

Latvijā arvien lielāku popularitāti ārstēšanas metodēs gūst dzīvnieku asistētas terapijas. Viena no tām ir kanisterapija, kur nodarbībās ar pacientu strādā ne tikai kvalificēts speciālists, bet arī īpaši apmācīts suns. Kanisterapija īpaši piemērota bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, psihiskās uzvedības traucējumiem, kā arī tiem, kuri izjūt depresiju.      

Suns – terapeita asistents; Ingrīda Latgalē piedāvā kanisterapijuLāsma Zute

  Kanisterapeite Ingrīda Supe vada kanisterapijas nodarbības Balvos. Nodarbībā terapeitam palīdz speciāli atlasīts, apmācīts un sertificēts suns, kurš ir kā motivators bērnam darboties.

  Ingrīdas palīgs ir samojedu šķirnes suns Dora. Abas kopš pērnā gada vasaras nodarbības vada ne tikai Balvos, bet arī citviet Latgalē un blakus esošajos Vidzemes novados.

  “Nopietnāk sākām strādāt pagājušajā vasarā Cēsīs „Brīnummājā”. Mēs braukājām uz turieni kādus mēnešus trīs, un Doru tur gaidīja bērni. Tad mēs esam pastrādājuši arī ar Alūksnes bērniem. Šis pakalpojums ir tāds, kurš nepiesien vietai.

  Viss mans darbs ir mašīnas bagāžniekā, suns ir mašīnā, un tad mēs braucam, kur mums vajag,” stāsta Ingrīda Supe.

  Kanisterapijas nodarbības ir kā rotaļa ar krāsām, cipariem, burtiem un formām. Aktīva darbošanās apvienota ar mācībām. Kanisterapeite Ingrīda stāstīja, ka lielākoties viņa un Dora strādā ar bērniem, kuriem ir autiskā spektra traucējumi. Klientu lokā ir arī bērni ar uzmanības deficītu un sliktām koncentrēšanās spējām.

  “Pirmās divas, protams, ir iepazīšanās mums. Savstarpēja iepazīšanās – kādas viņam attiecības ar dzīvniekiem, ar suni, kā viņš ar viņu komunicē. Viss kurss ir parasti desmit nodarbības, kur mēs mācāmies uzmanību, koncentrēšanās spēju, attīstītām valodu,” skaidro  Ingrīda Supe.

  Mācīšanās process, kurā iesaistīti dzīvnieki, palīdz bērnam gan pārvarēt bailes no tiem, gan uzlabo garastāvokli. Šādos apstākļos atveseļošanās notiek daudz raitāk.

  “Tad, kad ir pozitīvas emocijas, tad, kad ir labs noskaņojums, tad visas atveseļošanās, viss notiek daudz labāk, daudz veiksmīgāk var notikt,” atzīst Ingrīda Supe.

  Ingrīdas palīgs ir samojedu šķirnes suns, bet kanisterapijai piemēroti ir arī, piemēram, labradori un zelta retrīveri. Ingrīda uzsver, ka galvenais, lai suns ir draudzīgs, paklausīgs un paredzams.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Veselība
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti