Salacā aiztur spiningotāju ar deviņiem neatļauti noķertiem lašiem

Vides inspektori sadarbībā ar Vidzemes zvejnieku biedrības (VZB) biedriem un policistiem vakar Salacgrīvas novada Vecsalacā aizturēja vīrieti, kurš neatļauti bija ar spiningu noķēris deviņus lašus, aģentūru LETA informēja Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes (JIŪP) inspektors Jānis Brants.

Jau priekšpusdienā JIŪP un VZB pārstāvji Salacas upē pamanīja spiningotāju, kurš lašus no upes vilka ārā vienu pēc otra. Viņa darbības tika vērotas un piefiksētas. Uz notikuma vietu vides sargi ataicināja arī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Limbažu iecirkņa darbiniekus.

Dienas otrajā pusē, kad spiningotājs devās prom, likumsargi apturēja viņa automašīnu un konstatēja, ka 30-40 gadus vecajam vīrietim nav spiningošanas licences, toties lomā ir deviņi laši. Arī tad, ja šis pārkāpējs būtu iegādājies licenci, viņš drīkstētu nospiningot tikai vienu lasi, skaidroja Brants.

JIŪP inspektori aizturētajam noformēja protokolu pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 80.panta 1.daļas - par makšķerēšanas noteikumu pārkāpšanu. Par to draud naudas sods no 20 līdz 500 latiem, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanas rīkus un zivis vai bez to konfiskācijas.

Konkrētajā gadījumā nelegāli nospiningotos lašus likumsargi izņēma un nodeva VSIA "Bērnu psihoneiroloģiskā slimnīca "Ainaži"".

Pārkāpējs savu vainu atzina. Neraugoties uz to, vīrietim būs jākompensē arī zivju resursiem nodarītie zaudējumi, kas naudas izteiksmē varētu būt ievērojama summa. Administratīvā pārkāpuma lietu tuvākajā laikā izskatīs JIŪP.

Kā pastāstīja Brants, iestājoties meteoroloģiskajam pavasarim un Salacas upei atkūstot, īpaši aktīvi kļuvuši nelegālie lašu spiningotāji, kuri šīs zivis, pretēji atļautajam, ķer lielos daudzumos, slēpj sniegā un mēģina izvairīties no atbildības.

Ar šiem pārkāpējiem cīnīties esot ļoti grūti, turklāt inspektori novērojuši, ka nelegālie lašu ķērāji nereti ir labi situēti ļaudis, jo spiningot brauc ar dārgām apvidus automašīnām.

Brants aicina lašu kārotājus nebūt alkatīgiem - iegādāties spiningošanas licenci un aprobežoties ar vienu noķertu lasi, kā to atļauj normatīvie akti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti