Rīta Panorāma

Intervija ar Tomu Pastoru

Rīta Panorāma

Intervija ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu par atbalstu tūrisma un viesnīcu nozarei

Lauku ģimenes ārstu darbs Covid-19 krīzes laikā. Intervija ar Līgu Kozlovsku

Ģimenes ārsti: Covid-19 krīzē ļoti pieaug depresijas un alerģiju problēmas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Covid-19 infekcijas izraisītās krīzes laikā ļoti pieaugušas depresijas un alerģiju problēmas, to Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska.

Viņa klāstīja, ka krīze mainījusi arī ģimenes ārstu darbu –  pacientu plūsma tiek plānota tā, lai pieņemšana telpā vienlaikus nebūtu vairāk par 2-3 cilvēkiem. Telpas regulāri tiek dezinficētas, klāstīja Kozlovska, uzsverot, ka ģimenes ārsti arvien gaida jau trīs nedēļas solītos aizsardzības līdzekļus.

"Tā kā esam gaidīšanas režīmā. (..) Mums ir pēdējās rezerves, pilnīgi pēdējās rezerves. Masku pietiks varbūt šai nedēļai,"

stāstīja asociācijas vadītāja, atzīstot, ka cerības saņemt aizsarglīdzekļus nav zudušas, jo Nacionālais veselības dienests nupat saņēmis šo līdzekļu sūtījumu.

Viņa atzina, ka saistībā ar pastiprinātu dezinfekcijas līdzekļu lietošanu Covid-19 krīzē pacienti vairāk piedzīvo ar dažādām alerģijām saistītas problēmas. "Redzu ikdienā ļoti daudz alerģisko reakciju, tādu pieaugumu," teica Kozlovska, norādot, ka tāpat vērojams, ka krīzē vairāk pacientu saskaras ar depresiju.

"'Ir divas lielas lietas, kas pieaug ļoti, ļoti. Tā ir alerģija un depresijas cilvēkiem," atzina asociācijas vadītāja.

Kozlovska atzina, ka būtu jāparedz iespēja ģimenes ārstiem pašiem veikt Covid-19 testu. Tādējādi arī ģimenes ārsti varētu sagatavoties otrajam Covid-19 infekcijas vilnim, kas noteikti būšot, ņemot vērā citu valstu pieredzi.

KONTEKSTS:

Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti, tāpat kā iespēju robežās valsts un pašvaldību iestāžu darbs. 29. martā valdība lēmusi, ka ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem vai arī vienas mājsaimniecības locekļiem un jāievēro 2 metru distance. Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti