Ārste: Vīrusu laikā svarīgi nenokavēt mirkli ar nosaukumu «neaplipināt citus»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kā visiem zināms, rudens, ziema un pavasaris ir vīrusu laiks. Pats svarīgākais ir nenokavēt mirkli, kas saucas "neaplipinu arī citus", tāpēc nevajadzētu saēsties dažādas tabletes un doties ikdienas gaitās. Tāpat ir svarīgi būt saziņā ar savu ģimenes ārstu, lai neiedzīvotos nepatikšanās no nepareizas ārstēšanās, Latvijas Radio 2 rubrikā "Dzīvo vesels" sacīja Rīgas Stradiņa universitātes profesore, ārste un infekciju speciāliste Angelika Krūmiņa.

Infekciju speciāliste Angelika Krūmiņa.
00:00 / 03:15
Lejuplādēt

Viņa skaidroja, ka slimības pazīmes varētu būt šādas: ceļas augsta ķermeņa temperatūra, sākas drebuļi, ir galvassāpes, slikta dūša, nav apetītes, ir slikts miegs un negribas darīt šo vai to, un ļoti bieži pie saaukstēšanās slimībām klāt nāk arī kakla sāpes, ir iesnas, aizlikts deguns, var sāpēt acis.

"Jāatceras, ka tas ir jau pats sākums. Iespējams, pašas, pašas pirmās slimības pazīmes bijušas kādas dienas atpakaļ, kad visbiežāk cilvēki domā, ka tas saistīts ar nogurumu, tāpēc nepievērš tam uzmanību. Bet tad, kad jau ir tekošais un pilošais deguns vai asarojošās acis, ļoti augstā temperatūra, tad, protams, ir nekavējoties jāķeras pie ārstēšanas," uzsvēra Krūmiņa.

Viņa pauda, ka pirmais noteikums saslimšanas gadījumā ir sazināties ar savu ģimenes ārstu.

"Bieži tiek pieļautas kļūdas tad, kad cilvēki domā – kas tad tur, 38 grādi, – tāpēc neko īsti nedara. Bet diemžēl slimība, vai tā ir vīrusu dabas, vai no baktērijām, rada tālākas sekas, proti, nepareizi ārstējoties un nepareizi izvērtējot savas slimības stāvokli, var iedzīvoties lielās nepatikšanās," skaidroja profesore.

Speciāliste atzina, ka ārsti savā praksē novērojuši – pacienti ļoti grib izārstēties trijās stundās, tāpēc sadzeras dažādas tabletes un domā, ka nākamajā dienā jau varēs skriet uz darbu.

"Tas ir nepareizi. Kad esi slims, nekādā gadījumā nedodies kontaktā ar citiem cilvēkiem, jo tu vari viņus aplipināt. Saaukstēšanās slimības ir lipīgas ilgu laiku pēc tam, kad jūs jau jūtaties labi un gandrīz vesels," uzsvēra Krūmiņa.

Viņa atgādināja, ka saaukstēšanās izslimošana, vienkārši sakot, varētu ilgt pat nedēļu. Taču izņēmumi ir tad, ja cilvēks "iekūlies lielās nepatikšanās", kad var pievienoties dažādas komplikācijas jeb sarežģījumi, piemēram, ausu iekaisums, vai arī infekcija jau nolaidusies stipri zemāk un bojājusi plaušas.

Ārste norādīja: "Tas ir ļoti nopietns stāvoklis, kas jāizvērtē kopā ar savu ārstu. Arī tad, ja jūtaties labi un domājat, ka pēc trim dienām varēs atkal ķerties pie darba. Pirms jūs dodaties atpakaļ ierastajā ritmā, noteikti vēlreiz pakonsultējaties ar savu ārstu, vai viss ir kārtībā. Varbūt ir nepieciešamas kādas analīzes. Lūdzu, dariet to un klausiet ārstu padomus!"

Mediķu padomi rubrikā "Dzīvo vesels"

Vairāk

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti