4. studija

Aiz tramvaja loga - tikai reklāma...

4. studija

Libānietis, trīs bērnu tēvs, uzskata, ka Latvijā likumus diktē aizspriedumi

Kalupieši pieprasa aptieku

Aptieku slēgšana ciemos sarežģī dzīvi. Uz risinājumu cer arī Kalupē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Kalupe ir viens no ciemiem, kur iedzīvotāji ir atstāti bez vienīgās aptiekas. Kalupē, kur šobrīd dzīvo aptuveni pusotrs tūkstotis iedzīvotāju, aptieka slēgta jau pērn, un ar esošo situāciju mierā nav daudzi.

Aptiekas durvis slēgtas kopš 30.novembra, tādēļ kalupiešiem zāles jālūko citur, visbiežāk Daugavpilī. Aptiekas logā norādīts, ka tuvākā aptieka meklējama Šosejas ielā 3, kas ir aptuveni 12 km attālumā, vai arī Daugavpilī.

Janīnai drīz jau būs 80, un ar veselību brīžiem ir, kā ir, tādēļ viņai ir svarīgi, lai zāles varētu iegādāties pēc iespējas tuvāk mājām. Viņa nav pagastā vienīgā, kam situācija ir līdzīga. Janīna atceras, ka kolhozu laikā uzbūvētajā aptiekā remontu tā arī nav bijis, toties personāls - ļoti labs.

Vietējā iedzīvotāja Valentīna stāsta, ka pašreizējā situācija nevienam nepatīk, jo visiem ir vajadzīga aptieka, īpaši tiem, kas jau ir gados. Arī jaunā māmiņa Ruslana atzīst, ka jābrauc uz pilsētu, ja kaut kas steidzami ir vajadzīgs, bet tas nav iespējams bez mašīnas.

Janīna no aptiekas darbiniecēm dzirdējusi, ka viens no slēgšanas iemesliem ir neomulīgās telpas, kurās neesot iespējams strādāt, un pie datora salušas rokas. Turklāt darbiniecēm arī pienācis pensijas laiks.

Par telpām atbildīgs esot pagasts, kam tās arī pieder. Novada dome gan skaidro, ka galvenais aptiekas slēgšanas iemesls slēpjas faktā, ka abas darbinieces esot aizgājušas pensijā. Par sen jau neomulīgajām telpām sūdzību nav bijis, bet jautājums par apstākļu uzlabošanu nav risināts, jo aptieķnieces devušās pensijā. 

Kalupē izremontēja ambulances telpas, bet blakus esošā aptieka palika, kāda bijusi. Pašvaldībā skaidro, ka līdz šim neviens nav izrādījis interesi nedz par jaunas aptiekas veidošanu, nedz par vecās pārcelšanu uz jaunām telpām.

Tomēr ne visiem ir pa spēkam regulāri izbraukāt apmēram 40 kilometru līdz Daugavpilij, turklāt tad zāļu iegāde kļūst par pasākumu visai dienai. Pašvaldība piekrīt, ka vecākiem cilvēkiem ceļš uz Daugavpili varētu sagādāt grūtības un galu galā ir gatava problēmu risināt.

Arī Daugavpils novada dome ir gatava iesaistīties problēmas risināšanā, taču aktīviem jābūt arī pašiem cilvēkiem un jāsaka, ka aptieku tiešām vajag.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti