Operācija nodrošinājusi pusaudzei iespēju ātrāk atveseļoties, kā arī to, ka viņas dzīves kvalitāte gan pēcoperācijas periodā, gan turpmākajā dzīvē būs nesalīdzināmi labāka, norādīja BKUS.
Ķirurgi operācijā izmantoja jaunākās paaudzes neironavigācijas iekārtu, kura BKUS uzstādīta šajā vasarā, nomainot 12 gadus nokalpojušo iekārtu.
Līdz ar jaunās iekārtas un modernākās programmatūras nodrošinājumu BKUS var palīdzēt pacientiem līdzīgā līmenī kā vadošās ārvalstu klīnikās, norādīja traumu, ortopēdijas un mugurkaula ķirurgs, Latvijas Bērnu ķirurgu asociācijas prezidents Jānis Upenieks:
"Nav pieņemami 21. gadsimtā operēt mugurkaula deformācijas un traumu radītās sekas bērniem bez 3D attēldiagnostikas un navigācijas atbalsta, kas praktiski novērš neprecīzu stiprinājumu ievietošanas risku. Pacientei, kurai pēc smagas iegurņa traumas bija jāievieto un jānostiprina implanti, to izdarījām caur trim tikai aptuveni 2 centimetrus platiem griezieniem."
Ķirurgs norādīja, ka šādas operācijas ne tikai samazina komplikāciju risku un hospitalizācijas laiku, bet arī jonizējošā starojuma ietekmi gan uz pacientiem, gan personālu.
Līdz šim, izmantojot veco neironavigācijas iekārtu, programmatūra operācijas gaitas kontrolei BKUS bija pieejama tikai galvas smadzeņu operāciju veikšanai, bet
jaunā iekārta jau devusi iespēju vairākiem desmitiem bērnu precīzāk un drošāk, ievērojami mazinot kļūdu risku, labot iedzimtas un iegūtas mugurkaula deformācijas, norādīja BKUS.
Vienkāršoti skaidrojot, iepriekš mugurkaula operāciju laikā ikvienu soli nācās kontrolēt, veicot rentgena uzņēmumus un pakļaujot starojuma ietekmei gan pacientu, gan medicīnas personālu. Citādi nebija iespējams noteikt, vai stiprinājumi tiek ievietoti precīzi. Turklāt parastie rentgena uzņēmumi, salīdzinot ar 3D rentgena un jaunākās paaudzes neironavigācijas iekārtas radītajiem, ne vienmēr spēja sniegt pietiekoši precīzu ainu, skaidroja BKUS.
Jaunā neironavigācijas iekārta BKUS iegādāta par projekta līdzekļiem, kuru Veselības ministrija realizē Veselības aprūpes pakalpojumu onkoloģijas jomā uzlabošanas plāna no 2022. līdz 2024. gadam ietvaros.