Dienas ziņas

Līvānos pieprasa demontēt rotaļu laukumus

Dienas ziņas

Gatavojas Pasaules čempionātam aršanā

Krūts veselības centrā – visi izmeklējumi vienā dienā

Modernajā RAKUS Krūts veselības centrā visi izmeklējumi iespējami vienā dienā

Pēc apjomīgām investīcijām iekārtās, personāla apmācībām un darbības uzlabošanas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Krūts veselības centrs kļuvis par modernāko Baltijā. Tagad visi izmeklējumi pieejami vienas dienas laikā, bet lēmumu par tālāko ārstēšanu pieņem ārstu konsīlijs. Tas nozīmē, ka katras sievietes ārstēšana ir personalizēta, nodrošinot maksimāli labāko rezultātu. Tāpat Latvijā atkal veic krūts rekonstrukcijas operācijas, kas līdzekļu trūkuma dēļ ilgstoši nenotika.

Kopš valsts atkal sāka apmaksāt krūts rekonstrukciju, pērn tā veikta vairāk nekā 180 sievietēm. Šogad pirmajā pusgadā – 120. Taču ārstu lielākā vēlme ir, lai sievietes atsaucas valsts apmaksātajam krūts izmeklējumam. Tajā var ieraudzīt jau trīs milimetru lielu veidojumu, kura izņemšana ir vienkāršāka, un tai neseko ķīmijterapija. 

Krūts ķirurģijas nodaļas vadītājs Jānis Eglītis pastāstīja, ka pēc vidējās statistikas krūts vēža gadījumus konstatē aptuveni 5 līdz 7 gadījumos no 1000 mamogrāfijām:

"Nedaudz vairāk veic biopsijas, tie ir 20 gadījumi, bet absolūti lielākā daļa sieviešu saņem priecīgo vēsti, ka viņas ir veselas."

Krūts veselības centrā visas jaunākās iekārtas ir vienuviet un izmeklējumi ir ātri. 

Ķīmijterapijas dienas stacionāra onkoloģe ķīmijterapeite Alinta Hegmane sacīja: "Tas, ar ko varam lepoties, – vienā dienā, ja pacients ierodas pie krūts ķirurga, ir mamogrāfija un visi papildu izmeklējumi. Ar biopsiju. Un jau zina vizītes dienu."

Latvijas Televīzijas rubrikas "Diagnoze – vēzis" laikā krūts vēža pacientes norādīja uz daudzām problēmām, tostarp lūdza izmeklējumu iekārtas un nomainīt padomju laika flīzes uzgaidāmajā telpā, kas stindzināja prātu. Nu šie jautājumi Krūts veselības centrā ir sakārtoti.

RAKUS valdes loceklis Haralds Plaudis norādīja, ka Baltijas līmenī šis ir modernākais Krūts veselības centrs:

"Eiropa ir tepat, Latvijā. Mēs visu laiku dzirdam, ka kaut kas nav iespējams, pazūd nauda medicīnā. Šis ir reāls pierādījums tam, ka ieguldījumi atmaksājas. Te ir apmierināti pacienti un palielinās dzīvildze. Un tas ir milzu ieguldījums, ko mēs sniedzam."

Tagad pacientus apzvana un tālākās vizītes nozīmē māsa un koordinators.

Tiesa, pie 800 jauniem krūts vēža gadījumiem gadā skaidrs, ka vajadzīgi vēl divi cilvēki šai pozīcijai. Tāpat nepieciešams revidēt kompensējamo zāļu sarakstu. To kā savas darbības prioritāti nosaucis arī veselības ministrs.

Salīdzinot 2022. gada pirmo sešu mēnešu rezultātus ar tādu pašu laika periodu 2023. gadā, Krūts veselības centrā veikto izmeklējumu skaits ir audzis par 20%, norādīja RAKUS.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti