Ziemassvētku laiku Latvijas Leļļu teātrī ieskandinās ar jauniestudējumu «Vecīša cimdiņš»

6. decembrī Latvijas Leļļu teātra mazajā zālē skatītājus priecēs jauna Ziemassvētku izrāde “Vecīša cimdiņš”, ko pēc latviešu tautas pasakas motīviem iestudējusi režisore Arnita Jaunzeme, paziņojumā presei informēja teātra pārstāvji.

Muzikālā Ziemassvētku pasaka vienā cēlienā piemērota visu vecumu skatītājiem. Tajā Ziemassvētku vecīša palīgi rūķi – Tirkšķis, Tarkšķis un Svilpīte bērniem stāstīs pasaku par vecīša nozaudēto cimdiņu, kas kļūst par patvērumu nosalušajiem meža zvēriem. Izrādes režisore atklāj: “Izrāde vēstīs par laiku vesela gada ciklā – no vieniem Ziemassvētkiem līdz nākamajiem, un rūķu stāstījums vietumis būs tik aizrautīgs, ka ar pasakas tēliem notiks dažādi pārpratumi.”

Izrādes veidošanā piedalījušies arī māksliniece Vita Radziņa un komponists Mikus Frišfelds, savukārt lomās darbosies aktieri Elīna Bojarkina, Anrijs Sirmais un Matīss Millers.

 “Vecīša cimdiņš” pieder pie iemīļotākajām un zīmīgākajām latviešu tautas pasakām, kas tikusi iemūžināta gan izrādēs, gan animācijas filmās, un pat ir viena no trim pasakām, kam veltīta īpaša monēta Latvijas Bankas izdotajā pasaku monētu sērijā. Latvijas Leļļu teātrī līdz šim iestudētas divas šīs pasakas skatuves versijas – 1999. un 2009. gadā

Biļetes uz jauniestudējumu jau izpārdotas, taču rīdziniekiem izrādi vēl iespējams noskatīties 24. un 31. decembrī. Jau tradicionāli visu decembri jaunā Ziemassvētku izrāde viesosies arī uz citām skatuvēm visā Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti