Pēcpusdiena

Latvijai cauri dodas Pasaules Miera skrējiena starptautiskā komanda

Pēcpusdiena

LIZDA ar Kučinski pārrunā bērnudārzu pedagogu darba samaksas modeļa maiņu

Pieskatīšanas pakalpojumu pieejamība bērniem līdz sākumskolas pabeigšanai

Trūkst vietu bērnudārzos. Aicina veidot aukļu tīklu

Bērnu pieskatīšanas pakalpojumu pieejamība joprojām ir liela problēma, īpaši Pierīgā un  Latvijas lielākajās pašvaldībās. Šodien Ādažos notika publiskā diskusija, lai risinājumu atrastu, mācoties no pozitīvajiem piemēriem, piemēram, Ķekavas pašvaldības pieredzes aukļu tīkla izveidē.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

11. jūlijā Ādažos notika publiskā diskusija "Bērnu pieskatīšanas pakalpojumu pieejamība līdz sākumskolas pabeigšanai". Diskusiju rīkoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, gatavojoties starptautiskajam forumam "Laiks bērniem! Ceļā uz ģimenei draudzīgāko sabiedrību", lai apspriestu Latvijas ģimenēm aktuālus jautājumus par bērnu pieskatīšanas pakalpojumu pieejamību.

Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Reģionālās politikas departamenta projekta koordinatore Elīna Treija skaidro, ka diskusija notiek pasākuma “Latvijas Goda ģimenes gads” ietvaros.  “Laiks bērniem! Ceļā uz ģimenei draudzīgāko sabiedrību”  ir labs formāts, lai risinātu jautājumus par platformas nodrošinājumu visam nepieciešamajam bērna audzināšanai un attīstībai.

“Mums netrūkst problēmu, bet mums ir arī ļoti labi piemēri. Bērna pieskatīšanas pakalpojums ir pamatnosacījums, lai sabalansētu darbu un dzīvi un varētu audzināt vairākus bērnus ģimenē. Maksimāli jākoncentrējas uz pieskatīšanas pakalpojumu pieejamību. No pusotra gada likums paredz nodrošināt bērniem piekļuvi pašvaldību bērnu pieskatīšanas pakalpojumiem. Mēs vienlīdzīgi nenodrošinām vienādas atbalsta tiesības visiem bērniem. Diskusijā runāja par to, kā racionālāk izmantot esošos līdzekļus. Piemēram, Ķekava ir attīstījusi ļoti plašu aukļu tīklu, tas ir pašvaldībai daudz lētāks risinājums.

Ja pašvaldības iesaistītos aukļu pakalpojumu risināšanā, varētu aptvert vairāk ģimeņu.”

Vecāku organizācijas "Mammām un tētiem" vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa bērnu pieskatīšanas pakalpojumu sniegšanu uzskata par gadiem apzinātu problēmu, bet “līdz risinājumam mēs vēl neesam nonākuši. Diskusija vērtējama pozitīvi, jo kopā sanāca daudzas institūcijas un dalījās ar pieredzi. Vecāku organizācijai šķiet, ka šis ir labs formāts, lai sanāktu kopā un risinātu jautājumus, jo varēja izmantot Ķekavas pašvaldības labo piemēru.”

Pasākuma “Latvijas Goda ģimenes gads” īstenošanas ietvaros ir paredzēts rīkot starptautisko forumu “Laiks bērniem! Ceļā uz ģimenēm draudzīgāko sabiedrību”, kas norisināsies Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā šā gada 9. un 10. augustā. Foruma mērķis ir veicināt ģimenes kā vērtības apzināšanos sabiedrībā un sekmēt ģimenes atbalsta politikas attīstību Eiropā un Latvijā. Forumā aicināti piedalīties 300 pārstāvji no valsts un nevalstiskajām organizācijām. Uzstāsies par ģimenes politiku atbildīgas augsta līmeņa amatpersonas un politiķi no vairākām Eiropas valstīm. Foruma patrons ir Māris Kučinskis, Latvijas Republikas Ministru prezidents. Savu dalību ir apstiprinājis Eiropas Parlamenta viceprezidents Zdzislavs Krasnodebskis, Ungārijas ģimenes politikas valsts ministre Katalina Novaka un Polijas labklājības ministre Elžbete Rafalska, kā arī Somijas, Igaunijas, Slovēnijas u.c. valstu Labklājības ministriju pārstāvji.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti