«Rīgas Jūgendstila centrs» aicina uz Friča Bārdas daiļradei veltītu bērnu rītu

Muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” 19. janvārī, plkst. 12.00  notiks Friča Bārdas daiļradei veltīts bērnu rīts. Aktieri Una Eglīte un Mārtiņš Gailis gaidīs ciemos bērnus ar vecākiem, lai ēnu teātrī izdzīvotu F. Bārdas dzejas tēlus, paziņojumā presei informēja muzeja pārstāvji.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Latviešu dzejniekam Fricim Bārdam (1880-1919) 25. janvārī apritētu 140. gadskārta. F.  Bārda ir nozīmīgs latviešu romantiskās dzejas meistars, dēvēts par zemes dēlu ar zvaigžņu dvēseli. Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” kopā ar aktieriem Unu Eglīti un Mārtiņu Gaili aicina iepazīt F. Bārdas dzeju bērniem.

“Oi, oi, oi – briesmīgs gan ir viņš un ļauns,/ tas vecais, tas lielais, tas ragainais auns” – iespējams, ka kāds atminas animācijas studijas “Dauka” multiplikācijas filmu “Pasaciņas” un dzejoli “Bukurags” aktrises Veras Singajevskas izpildījumā. Dzejnieka dzīves laikā bērnu dzeja atsevišķā krājumā netika izdota, vēlāk tā tika iekļauta dažādos krājumos. 1958. gadā spilgtākie F.  Bārdas dzejoļi bērniem tika apkopoti krājumā “Bukurags” ar Džemmas Skulmes ilustrācijām.

Pēc pasākuma apmeklētāji aicināti apskatīt arī muzeja interjera un digitālo ekspozīciju, Irīnas Vorkales izstādi “Lellīšu stāsti”, kā arī izstādi “Jūgendstila Ziemassvētki Rīgā”, kas 19. janvārī būs apskatāma pēdējo dienu.

Bērnu rīts notiks muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” Rīgā, Alberta ielā 12 (ieeja no Strēlnieku ielas). Uz pasākumu aicināti pirmsskolas vecuma bērni, kā arī viņu vecāki vai pavadošās personas. Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikt dalību iepriekš, zvanot pa tālruni 67181465 vai rakstot uz e-pastu: [email protected]

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti