Pusaudžu psiholoģiskam atbalstam aicina izmantot konsultatīvo tālruni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pandēmijas ierobežojumi ļoti ietekmē pusaudžus un viņu ģimenes. Problēmu risināšanai izmanto arī Pusaudžu resursu centra (PRC) konsultatīvo tālruni, kur pēc palīdzības visvairāk vēršas pusaudžu vecāki. Vecākus uztrauc jauniešu uzvedība un atkarību jautājumi, pusaudži netiek galā ar pārdzīvojumiem un ciešanām, ko izraisa situācijas ģimenē un skolā.

Jau pēc pusotra mēneša būs gads kopš pirmā ārkārtas stāvokļa izsludināšanas Covid-19 pandēmijas dēļ. Un visu šo gadu, izņemot četrus mēnešus, būsim nodzīvojuši sev neierastos ierobežojumu, aizliegumu, dīkstāves un attālinātā darba un mācību apstākļos. Visa jaunā un neierastā ir tik daudz, ka ikdienā neaizdomājamies, ka mūsu bērni, uz kuru pleciem it kā nekāda atbildība negulst, nereti cieš visvairāk.

LTV1 raidījumā “4. studija” stāsta par kādu tēvu, kurš alkohola reibumā pēkšņi “atcerējies” par saviem bērniem, kā arī viņu klātbūtnē pacēlis roku pret bērnu māti. Šajā laikā bērni daudz vairāk un biežāk cieš no vardarbības.

Kopš 2020. gada novembra vidus, pateicoties  ziedojumam no Garīgās veselības atbalsta fonda “Esi”, darbojas

Pusaudžu resursu centra (PRC) konsultatīvais tālrunis: +371 25737363.

Konsultatīvā tālruņa ietvaros konsultācijas sniedz trīs speciālisti. Ar katru mēnesi sniegto konsultāciju skaits pieaug:

  • novembris – 21 atbalsta konsultācija,
  • decembris – 128 atbalsta konsultācijas,
  • janvāris – 138 atbalsta konsultācijas.

Janvārī pēc atbalsta ir vērsušies 25 pusaudži un 86 vecāki vai pusaudžu radinieki. Zvani tiek saņemti no visas Latvijas, bet visvairāk – no Rīgas.

Vecāku uzdotie jautājumi visbiežāk saistīti ar jauniešu uzvedības problēmām – dažādu aizliegto vielu lietošana, problēmas skolā (visbiežāk – saistībā ar attālinātajām mācībām), attiecības ar klasesbiedriem.

Vecāki pārsvarā saņēma psiholoģisko atbalstu un rekomendācijas tālākajai rīcībai. Bieži notika emociju “ventilēšana” un krīzes atbalsts, jo telefons ir pieejamāks tūlītējai nepieciešamībai.

Jauniešu uzdotie jautājumi, kas viņus satrauc, visbiežāk saistīti ar psihoemocionāliem pārdzīvojumiem un ciešanām – nomāktību, trauksmi, paškaitējumu, domām par nāvi, attiecībā ģimenē.

Kāds jaunietis pat norādījis uz pārmērīgu viedierīču lietošanu un nespēju no tā atteikties.

Ja arī jūs nomāc līdzīga rakstura vai arī citas problēmas – droši zvaniet! PRC Konsultatīvais tālrunis nodrošina anonimitāti un viegli pieejamu profesionālu psiholoģisko atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti