Pirmā skolas diena Mārupes Valsts ģimnāzijā

Pirmajā skolas dienā, 2.septembrī, laikā no 10.50 līdz 11.40 Latvijas Radio "Ģimenes studija" būs tiešraidē no Mārupes Valsts ģimnāzijas, uz sarunu par skolas šī gada plāniem un izaicinājumiem aicinot ģimnāzijas pedagogus, skolēnus un viņu vecākus .

Skola, kas savos pirmsākumos 1904. gada rudenī darbu uzsāk Rīgas nomalē, skolojot 20 Bieriņu muižas kalpotāju, amatnieku un zemnieku bērnus, nu izaugusi līdz Valsts ģimnāzijas statusam, un mācības šogad skolā uzsāks 1330 skolēni.

Tiešraidē būs iespēja tikties ar skolas vadību, pārrunājot gan jaunā mācību satura ieviešanas izaicinājumus, gan mācību tehniskos aspektus un skolas paplašināšanu ar tikko atklāto jauno mācību korpusu, kurā būs gan jaunas klašu telpas, gan vieta individuālām nodarbībām skolas atbalsta personālam.

Mārupes Valsts ģimnāzijas direktors Jānis Lagzdkalns svētku uzrunā, atklājot skolas jauno korpusu, teica, ka zīmīgi - Latvijas simtgades gaisotnē skola kļuvusi par Valsts ģimnāziju, tikusi pie skolas piebūves. Tas uzliek arī uzdevumu godam nest ģimnāzijas vārdu, spēt godīgi veikt uzliktos pienākumus. Labus rezultātus var sasniegt kopdarbā - pamudinot, kopā strādājot, atbalstot.

Skolā strādā vairāki "Iespējamās misijas" skolotāji, kuri stāstīs, kā viņi saredz iespējas lielā skolā un pedagogu kolektīvā ieviest apgūtās jaunās zināšanas un mācīšanas metodes. Savukārt ar interešu izglītības pedagogiem runās gan par nākamajiem skolēnu Dziesmu un deju svētkiem, gan to, kā katram bērnam atrast sev atbilstošākās nodarbes ārpus mācību stundām.

Skolēnu parlamenta pārstāvi Madaru Broku un Vecāku padomes pārstāvi Ingrīdu Celleri tiešraidē izjautās par skolēnu iespēju ietekmēt gan skolas ikdienas, gan mācību procesu, kā arī par skolas sadarbību ar vecākiem, kas daudzām skolām Latvijā ir izaicinājums komunikācijā.

Tiešraides noslēgumā jau pēc pirmās skolas stundas sarunā iesaistīsies ģimenes - gan ar lielāku skolas gadu pieredzi, gan pirmklasniekiem, kuriem šī ir pati pirmā skolas diena.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt