Panorāma

Pasta nodaļu slēgšana apturēta vien uz laiku

Panorāma

Panorāma

Mārupes mērs iztur neuzticības balsojumu

Mārupes mērs Andrejs Ence iztur uzticības balsojumu

Savstarpējās nesaskaņas trešdien, 28. februārī, valdīja Mārupes novada domē. Opozīcijas rosināto neuzticības balsojumu līdzšinējais mērs Andrejs Ence (Latvijas Reģionu apvienība) izturēja. Deputāti viņa atcelšanu no amata pamatoja ar pirmās instances tiesas spriedumu, ar kuru viņš atzīts par vainīgu dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā. Ence sēdē sev izteiktos pārmetumus nekomentēja un spriedumu sola pārsūdzēt.

Ences atbrīvošanu bija rosinājuši septiņi domes deputāti, jo Rīgas rajona tiesa 2024. gada 30. janvārī lēma viņu atzīt par vainīgu apsūdzībā, kas celta pašvaldības amatpersonai par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kas izraisījusi smagas sekas, piemērojot 18 900 eiro lielu soda naudu, atņemot tiesības divus gadus ieņemt amatpersonu amatus valsts un pašvaldību iestādēs. 

Spriedums vēl nav stājies likumīgā spēkā, to var pārsūdzēt.

Pieprasījumu bija parakstījuši deputāti Ilze Bērziņa ("Latvijas attīstībai" (LA)), Jānis Kazaks (LA), Aivars Osītis (LA), Guntis Ruskis (LA), Normunds Orleāns ("Jaunā Vienotība"), Andris Puide (Nacionālā apvienība (NA)), Oļegs Sorokins (NA).

Pieprasījumu parakstījušie deputāti bija tie, kas balsoja par Ences atbrīvošanu no amata. Pārējie 12 deputāti nobalsoja pret Ences atbrīvošanu, tai skaitā mērs pats. No koalīcijas deputātiem Ences atbalstam neviens publiski neiestājās.  

Vai tik augsta līmeņa amatpersonai kā domes priekšsēdētājs vārds reputācija ir kaut kas absolūti svešs? Tā norādīja Mārupes opozīcijas partiju deputāti, kuri rosināja Ences atbrīvošanu no amata.

"Atstājot Andreju amatā, mēs radām  vēl lielāku plaisu starp sabiedrību un varu," pauda Jānis Kazaks.

Opozīcijas deputāti Encem pārmeta arī neprasmīgu saimniekošanu, un kā apliecinājums tam esot, piemēram, jau ilgu laiku nesaremontētais domes lievenis. "Tā ir publiska iestāde, kuru vajadzēja sakārtot 20 minūšu laikā," piebilda Andris Puide.

"Man ir pretīgi skatīties uz to, kas te notiek. Es domāju, ka mēs te strādāsim kā komanda. Ja tu esi, Andrej, vadītājs, tev ir jāvada!" aicināja Oļegs Sorokins.

Savukārt Ence uzsvēra, ka no amata pats atkāpties negrasās: "Es neesmu vainīgs un mani nav par ko apsūdzēt. Es netaisos atkāpties."

Ence atklāja, ka saņēmis informāciju, ka pilnais tiesas spriedums būs aprīļa beigās, un viņš to arī noteikti pārsūdzēšot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti