Sadaļas Sadaļas

Klase

«Klase». Šķirtas ģimenes - mūsdienu realitāte.

Klase

Pēcstundas ar Roberto Meloni

Garais starpbrīdis - mācības ārzemēs

Mācības ārzemēs ir izaicinājums un pieredze pusaudžiem un viņu vecākiem

Jauniešiem, izvēloties mācīties ārzemēs, jāsaskaras ar grūtībām, tāpat grūtības var sagādāt iekļaušanās Latvijas skolas un dzīves ritmā pēc atgriešanās Latvijā. Pieaugušie vēlas bērniem palīdzēt, bet, palīdzot pārāk daudz, var nozagt bērnam viņa pieredzi.

Lai mācītos ārzemēs, būtu jābūt motivācijai, raidījumā “Klase” sarunā pauž jaunieši.

Mācīties ārzemēs ir izaicinājums – būt prom no mājām, būt pašam par sevi, būt pieaugušam, jaunieši steidzas dzīvot lielo dzīvi, pauž Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Mūžizglītības un kultūras institūta "Vitae" lektors Aivars Dresmanis.

Jaunieši uzskata, ka mācības ārzemēs ir iespēja, kura jāizmanto, uz to mēdz mudināt vecāki, bet tāpat pieaugušie arī sūdzas, ka jaunieši brauc prom no Latvijas.

Izaicinājums ir liels abiem – bērniem un vecākiem. Vecāki ir pieraduši, ka pasargā bērnus. Bērns vēlas jaunus izaicinājums, kas nozīmē, ka pāraudzis vidi, viņiem vajag vairāk. Vecākiem jāsaprot, ka bērns atšķiras no vecākiem. “Bieži nevajag steigties palīgā, vajag tikai paklausīties, nevis nākt ar savu viedokli,” uzskata Aivars Dresmanis.

Jauniešiem ir bažas, braucot mācīties ārzemēs, tāpat ir grūti iejusties, atgriežoties Latvijā.

Uzziņai: Lai bērns veiksmīgi iekļautos skolā pēc atgriešanās no ārzemēm, nepieciešams skolotāju papildu atbalsts un individuālas konsultācijas dzimtajā valodā. Avots. Izglītības un zinātnes ministrija.

Pieaugušie ar savu prātīgumu var nodrošināt labu attieksmi, labu vārdu, ar to uzmundrināt bērnu, jo viņam tiešām ir grūti, viņš ir izkāpis no komforta vides aizbraucot, cīnījies par savu eksistenci nezināmā vidē, tagad atgriežas it kā zināmajā vidē, bet jau svešajā, tajā svešajā viņam vajag palīdzēt.

Aivars Dresmanis aicina vecākus atcerēties sevi bērnu vecumā. Vecākiem der atcerēties, kā viņi jutās, kā dzīvoja dzīvi, kad viņiem bija padsmit gadi, kā viņi ieradās lielā pilsētā: “Jā, bija grūti, un savam bērnam varbūt es to negribu, bet tā ir nozagta pieredze. Kas jūs būtu, ja jūs nebūtu pieredzējuši to?

Mēs pārāk daudz zinām kā pieaugušie, mēs domājam, ka mēs zinām, kā pareizi dzīvot. Bet viņi dzīvo savu dzīvi, ne mūsējo, ja mēs viņiem ļausim, tad viņi to mīklu uzminēs. Paši.”

Klase
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt