Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina uz nodarbībām bērniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Ceturtdien, 9. maijā, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja bibliotēkā notiks nodarbība bērniem “Mazie mākslas pētnieki: Punktiņu glezniecība”, kurā būs iespējams ielūkoties puantilisma vēsturē un izmēģināt “punktiņglezniecības” paņēmienus pašiem. Savukārt piektdien, 10. maijā, nodarbību ciklā “Mazais Purvītis”, iedvesmojoties no "Purvīša balvas 2019" kandidātu darbu izstādē aplūkojamās tekstu grupas “Orbīta” ekspozīcijas “No kā rodas dzeja?”, bērniem tiks dota iespēja mēģināt ietērpt dzeju vizuālā valodā, informēja muzeja pārstāvji.

Nodarbību cikls “Mazie mākslas pētnieki”

“Mazie mākslas pētnieki” ir nodarbību cikls mākslas vēstures iepazīšanai muzeja simt gadus senajā grāmatu krātuvē, sēžot pie vēsturiskā, lielā bibliotēkas galda.

Mazie mākslas pētnieki katru nodarbību dodas aizraujošā ceļojumā mākslas pasaulē. Muzeja bibliotēkā, pētot mākslas vēstures grāmatas, bērni attīstīs uzmanību un skatīšanās prasmi, uzzinās, kas ir attēls un grāmata – kā tos lietot un saprast. Uzmanīgi ieskatoties attēlos, būs iespējams atklāt, kā māksla veidojusies, kā dzīvojuši un strādājuši mākslinieki dažādos laikmetos un pasaules vietās.

Nodarbībā 9. maijā plkst. 17.00 uzmanība tiks pievērsta “punktiņu glezniecībai” – puantilismam, kurā salīdzinās mākslinieku – Vilhelma Purvīša un Žorža Serā glezniecības paņēmienus.

Turpmāko nodarbību tēmas maijā:

  • 23.05. plkst. 17.00 Baltais un melnais mākslā – Bruno Vasiļevskis “Baltā siena” un Kazimirs Maļēvičs “Melnais kvadrāts”.
  • 30.05. plkst. 17.00 Palaidnieki uz papīra un sienas – latviešu “Supergrafiķi” un ielu mākslinieks Benksijs.

Nodarbību cikls “Mazais Purvītis – eksperiments Nr.3”

Nodarbība piedāvās iepazīt tuvāk laikmetīgās mākslas dažādos veidus un formas, meklējot un saskatot līdzības un atšķirības ideju realizācijā. Cikla gaitā pievēršanās glezniecībai, grafikai, instalācijai un foto un videomākslai. Praktiskā darbošanās veicinās izpratni par katra mākslas darba vēstījumu un tā vērtējumu sabiedrības un pasaules aktualitāšu kontekstā. 

Šajā nodarbībā 10. maijā plkst. 17.30, iedvesmojoties no "Purvīša balvas 2019" kandidātu darbu izstādē aplūkojamās tekstu grupas “Orbīta” ekspozīcijas “No kā rodas dzeja?”, bērni mēģinās ietērpt dzeju vizuālā valodā, veidos scenogrāfiju kastē, kuru pārvērtīs par izstāžu zāli. Tiks izmantoti visdažādākie materiāli, iekļaujot arī dzejas rindas, tās radoši pārveidojot.

Turpmāko nodarbību tēmas maijā:

  • 31.05. plkst. 17.30 “Mazais Purvītis – eksperiments Nr. 4”

Iedvesmojoties no "Purvīša balva 2019" kandidātu darbu izstādē apskatāmās Kristapa Epnera ekspozīcijas “Forget me not” (“Aizmirst mani nevar”), bērni tiks aicināti veidot savu “neaizmirstamo” stāstu no vēstulēm, kuras rakstīs kādam savam draugam vai vecākiem. Varēs izpētīt, kā mākslinieks ir izstāstījis atrasto vēstuļu stāstu skatītājiem.

Nodarbībās dalībnieku skaits ierobežots. Interesentus lūdz pieteikties iepriekš - telefons: (+371) 67 324461. E-pasts: [email protected]

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti