Kultūras ziņas

Studentu dienasgrāmatas III. Tekstils

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kazlēns un mazie skatītāji mācās skaitīt

Izrāde pašiem mazākajiem - kazlēns un mazie skatītāji mācās skaitīt

Papildinot Leļļu teātra Mazajā zālē jau popularitāti guvušo uzvedumu sēriju pašiem mazākajiem skatītājiem, viņu vērtējumam nodots režisores Vijas Blūzmas iestudējums “Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit”. Tā ir ne vien izklaidējoša, bet arī izglītojoša izrāde, kas mazajiem skatītājiem palīdz apgūt skaitītprasmi.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Latvijas Televīzija viesojas pirmizrādē un sarunājas ar skatītājiem. Mazajam Aleksim, kurš tikko noskatījies Leļļu teātra jaunāko izrādi pašiem mazākajiem “Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit”, tā ir tieši laikā, jo mājās viņš ar mammu mācās skaitīt. Savukārt mazajai Rūtai šis ir pirmais teātra apmeklējums mūžā.

Skatītājiem par izbrīnu un kādai mammai pat izraisot apjukumu, izrāde sākas ar divu mākslinieku uznācienu un modeļa meklēšanu starp skatītājiem, pieminot renesansi un Art Deco stilu un kustīgajā ekrānā atdzīvinot Vinsenta van Goga gleznas.

Latvijas Leļļu teātra režisore Vija Blūzma izrādē centās apvienot skaitīšanu ar kaut ko no mākslas vēstures. Režisore skaidro: “Man šķita, ka tas būs labi, ja viņi ieraudzīs šodien to, un pēc gadiem desmit divdesmit atkal redzēs un jau zinās, kas tas ir.”

Tomēr galvenais ir stāsts par vēlmi draudzēties un neatlaidību, mācoties skaitīt. Norvēģu rakstnieka Alfa Preisena pasaku “Par kazlēnu, kas prata skaitīt līdz desmit” pazīst jau vairākas paaudzes. 

Izrādes māksliniece Anita Znutiņa–Šēve smieklīgi apburošos dzīvnieciņu tēlus veidojusi kā partera lelles, kuras iedzīvinās aktieri Dace Vītola, Santa Didžus un Anrijs Sirmais. Izrādes mūziku komponējis Uģis Vītiņš, savukārt video noformējuma autore ir Evita Bēta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti