Panorāma

Saeima uz nedēļu atliek grozījumus alkohola ierobežošanai

Panorāma

Panorāma

Izrāde "Mazā pelēna piedzīvojumi" – brīnumpasaule pašiem mazākajiem

Latvijas Leļļu teātrī pirmizrāde – muzikāls ēnu teātra iestudējums «Mazā pelēna piedzīvojumi»

4. maijā Latvijas Leļļu teātrī pirmizrādi piedzīvos režisores Vijas Blūzmas muzikālais ēnu teātra iestudējums "Mazā pelēna piedzīvojumi". Tas tapis pēc tāda paša nosaukuma Dzirdas Rinkules-Zemzares dzejas grāmatas bērniem. Izrāde paredzēta bērniem no 3 gadu vecuma, informēja izrādes veidotāji.

Mākslinieces Anita Znutiņa-Šēve un Evita Bēta izrādi veidojušas ēnu teātra estētikā, ļāvušās izaicinājumam radīt spēles telpu un vidi, kurā leļļu saspēle ar aktieriem iegūst vairākas nozīmes un stāsta slāņus.

Izrādi papildināta bagātīgs muzikālais materiāls, mūsdienu skaņās aranžējot virkni komponista Arvīda Žilinska dziesmu ar Dzidras Rinkules-Zemzares vārdiem. Par muzikālo noformējumu un dziesmu skanējumu iestudējumā rūpējas pianists un komponists Raimonds Petrauskis.

Katram mazam peļukam, tāpat kā katram mazam cilvēkbērnam, pienāk brīdis, kad vēlme spert pirmos patstāvīgos soļus lielajā, neiepazītu brīnumu pilnajā pasaulē ir stiprāka par vecāku brīdinājumiem no tās uzmanīties. Peļu mammai un papum ne reizi vien nākas mazo nebēdni izpestīt no likstām un nepatikšanām, kurās tas jau atkal iekūlies. Bet vai gan kāds ir izaudzis, uz savas ādas nepārbaudot, vai solītās briesmas patiešām ir tik briesmīgas? Izrādē skatītāji kopā ar mazo pelēnu izdzīvos gan bezbēdīgu vieglprātību, gan riskantus piedzīvojumus.

Izrādē piedalās aktrises Santa Didžus, Lienīte Osipova un Irina Krasta.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti