Izdod Imanta Ziedoņa «Lāča Andreja pasakas» un «Minimismu» angļu versiju

Decembra sākumā Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” izdevis pasaku grāmatu bērniem "Lāča Andreja pasakas", savukārt pērnā gada noslēgumā izdotā citātu izlase “Minimismi” šogad izdota arī angļu valodā, informēja fonda pārstāvji.

Imanta Ziedoņa muzeja krājuma galvenais objekts, rotaļu lācis Andrejs Upīts, kalpojis par iedvesmu bērnu grāmatai “Lāča Andreja pasakas”. Grāmatā iekļauts 1976. gadā rakstītais Imanta Ziedoņa darbs “Lāču pasaka” un “Pasaka par Kliņģeri un Baranku”. “Šī ir neparasta grāmata visai ģimenei, kas mudina vecākus lasīt to kopā ar bērniem. Līdzās Imanta Ziedoņa pasakām ir interaktīvi uzdevumi, kas padara lasīšanas procesu radošu un interesantu gan lieliem, gan maziem,” pauž Ziedoņa klases vadītāja Elizabete Pavlovska.

Grāmatā iekļauta arī mūziķa Renāra Kaupera un Kaspara Zemīša sarakstītās dziesmas “Lāča Andreja dziesma” teksts un notis. Dziesma īpaši radīta pirmajam fonda “Viegli” svētku notikumam bērniem “Lāča Andreja stunda”, kas notiks 14. un 15. decembrī. Pasakas papildinātas ar ievadu un nobeigumu, kas iepazīstina lasītājus ar lāci Andreju un pastāsta par to, kā rīkoties situācijās, ja mežā sastapts īsts lācis. Grāmatas ilustrācijas veidojusi māksliniece, gleznotāja Zane Lūse.

Savukārt grāmata “Minimisms” angļu valodā izdota pateicoties tās latviešu versijas “Minimismi” popularitātei. Ziedoņa domu graudu atlasi veikuši cilvēki, gājēji, kuri, sekojot Imanta Ziedoņa vīzijai par to, ka kādu dienu Latvijai apkārt ies ceļš, trīs ar pusi gadu garumā gāja apkārt Latvijai. Gājēji lasīja Ziedoņa dzeju, atzīmēja savus mīļākos citātus un pēc tam tie iekļauti mazā, kabatas izmēra grāmatiņā. Imanta Ziedoņa domu graudus no angļu valodas tulkojusi tulkotāja Žanete Vēvere-Paskvalini. Grāmata papildināta ar mākslinieces, Latvijas Mākslas akadēmijas profesores Ievas Krūmiņas ilustrācijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt