Ģimenes studija

Cukurs bērna uzturā: tas ir paslēpies daudzos produktos

Ģimenes studija

Zīdaiņu vakcinācija: potes un to nepieciešamība šobrīd

Saruna par grūtajiem un priecīgajiem brīžiem. Ciemojamies pie Lāmu ģimenes Rīgā

Grūtie un priecīgie ģimenes ikdienas brīži. Ciemos pie Lāmu ģimenes

Rīdzinieku Lāmu ģimenē vecāki Elza un Gatis audzina piecgadnieku Austri un pastarīti Emmu, kurai ir trīs gadi. Abi vecāki studē doktorantūrā. Elza Lāma ir sociālajos tīklos aktīva mamma, ne reizi vien par dažādām vecākiem aktuālām tēmām piekritusi izteikties arī "Ģimenes studijā".

Elzas interese par vecākiem aktuālām tēmām iesniedzas arī akadēmiskajā lauciņā – studiju pētniecībai izvēlēts temats par mātēm un mātišķību 21. gadsimtā. Tētis Gatis ir matemātiķis, pedagogs pēc aicinājuma un, lai arī "maizi pelna" citur, uz nelielu slodzi turpina arī darbu skolā un lasa lekcijas topošajiem pedagogiem.

Lāmām šoruden ir jau divi bērnudārznieki – Austris turpina apmeklēt pirmsskolu un nu viņam pievienojusies arī māsa. Tā kā bērniem šobrīd aktuāla ir interese par bruņiniekiem – par tiem tiek lasītas grāmatas, spēlētas spēles, un brīvdienās ģimene apceļo visas iespējamās Latvijas viduslaiku pilis.

Tā kā abi vecāki ir ļoti aizņemti darbā un mācībās, viņi uzsver, ka ļoti rūpīgi plāno laiku, lai visu paspētu, paši tiktu galā un mazāk būtu jāiesaista vecvecāki. Tajā pašā laikā Elza un Gatis stāsta, ka bērni dārziņā pavada tikai pusi dienas un tā ir vecāku apzināta izvēle, lai vēl pirms skolas, kur jau būs striktāks režīms, būtu iespējas brīvāk padzīvoties un bērniem pašiem vairāk plānot savu dienu. 

Runājot par to, kādi ir grūtie brīži divu mazu bērnu vecākiem, Gatis atzīst, ka mūsdienās, kad mazu bērnu uztver kā pieaugušam līdzvērtīgu, vecākiem skumjie vai grūtie brīži ir katru dienu. Palīdz tas, ka ir skaidrs, ka tas kaut kad beigsies.

Elza atzīst, ka nemaz neslēpj – katra diena viņai ir cīņa ar pasauli un sevi. Viņa vēl arvien ir pārsteigta, ka ir mamma, un arī katru dienu mācās būt mamma.

Elza iepazīstina arī ar sava doktordarba tēmu: viņu interesē 21. gadsimta mātes, tas, kā mediji un sociālie tīkli ietekmē mammas, kā viņas izmanto sociālos tīklus, lai veidotu savus uzskatus, kas ir laba mamma un kā mammas izmanto sociālos tīklus sevis parādīšanai un savstarpējiem kontaktiem. Šobrīd Elza pēta "tvitermammas".

Elza arī atklāj, ka viņas jaunais hobijs ir podkāsts "Stāvi pie ratiem", kur kopā ar draudzeni runā par sev aktuālām tēmām "savā mērcē".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti