Ģimenes studija

Aizvadīts attālināto mācību gads. Kas jāizdara, lai nākamajā skolēni mācītos klātienē?

Ģimenes studija

Vakcīna pret cilvēka papilomas vīrusu jānodrošina arī puišiem

Kā šovasar darbosies bērnu nometnes un jauniešu vasaras darba programmas?

Covid-19 ierobežošanas noteikumi apgrūtina bērnu nometņu rīkošanu

Vasaras nometnes bērniem varēs notikt jau no 14. jūnija. Nometņu rīkošanas vadlīnijas nosaka, ka nometnes dalībniekiem un darbiniekiem jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, ir noteikts dalībnieku skaits; lielāko satraukumu rada nepieciešamība dienas nometnēs lietot maskas.

Nometņu piedāvājumā dominē piedzīvojumu nometnes, kopumā programmas ir dažādas, varēs apgūt valodas, arī radoši izpausties. Vecākiem un bērniem ir iespējas izvēlēties nometnes  atkarībā no prioritātēm. 

Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā eksperte Inta Kraskeviča  pauž, ka šis gads nav mainījis sākotnējo nometņu piedāvājumu, būs 1300 nometnes vasarā.

Daži rīkotāji atcels nometnes, jo nosacījumi ir tādi, ka nometni nespēj rīkot, ir nometnes, kuras šos noteikumus spēs izpildīt un nometnes notiks.

 
"Runājot par tikko publiskotajām vadlīnijām, bija daži diennakts nometņu veidotāji, kas teica, ka diemžēl atcels nometnes, jo tie ir pārāk sarežģīti un viņiem neizpildāmi, bet ir arī dienas nometņu veidotāji, kuri atzīst, ka noteikumi ir strikti, bet izpildāmi. Vislielākās iebildes nometņu organizatoriem ir par atļauto dalībnieku skaitu, jo 20 bērni ir pārāk maz. Nometņu organizatori cer, ka uzlabojoties epidemioloģiaskajiem rādītājiem noteikumi tiks pārskatīti un būs atvieglojumi nometņu vadītājiem, " pauž portāla E-nometnes veidotāja Ilze Zvaune.
 
"Iepriekš komunicējot ar vecākiem, viņiem bija ļoti svarīgi zināt, kādi testi tiks izmantoti - siekalu testi vai otrs  variants un šajā otrajā gadījumā, vairums vecāku teica, ka tad bērnus uz nometnēm nevedīs. Valsts apmaksāts siekalu tests ir kā zaļā gaisma, vecāki tos pieņem daudz labāk. Bija arī jautājums, kas šos testus finansēs - vai tas būs slogs organizatoriem, vai papildus izmaksas vecākiem, paaugstinoties nometņu maksai. Šobrīd ir skaidrs, ka valsts tos apmaksās gan nometņu organizatoriem, gan personālam, gan bērniem, " situāciju raksturo Zvaune.
 

Nometnēs, kas notiks brīvā dabā vai atsevišķās ēkās, ir pieļaujama vairāku grupu dalība, nodrošinot, ka šo grupu dalībnieki un personāls nometnes darbības laikā nesastopas.

Nometnēs nedrīkstēs rīkot aktivitātes ārpus nometnes teritorijas, izņemot gadījumus, ja nometnes dalībnieki attiecīgajā vietā ir vienīgie apmeklētāji.

Nometnes dalībniekiem un darbiniekiem jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kurš ņemts pēdējo 48 stundu laikā, un dalībniekus uz Covid-19  testēs katru nedēļu. Testēšanu var neveikt, ja cilvēks izgājis pilnu vakcinācijas ciklu vai pēdējo sešu mēnešu laikā izslimojis Covid-19. Ir nepieciešamas sejas maskas dienas nometnē (bērniem līdz septiņu gadu vecumam nav jālieto sejas maskas), to lietošanas dēļ bērni arī atsakās no nometnes. Diennakts nometnēs maskas nav nepieciešamas vienas grupas ietvaros, pauž Inta Kraskeviča.

Tāpat nometņu vadītāji uzskata, ka noteikumos minētais bērnu skaits – ne vairāk kā 20 bērni vienā nometnē – ir mazs. "Bindenti" nometņu organizētāja un vadītāja Dace Virza uzsver, ka 20 bērni nometnē ir maz izmaksu dēļ. Šogad cenas prognozējamas augstākas nekā pērn. Ir nometnes, kuras saņem pašvaldības līdzfinansējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt