Ģimenes studija

Iepazīstinām ar jauno skolotāju sagatavošanas programmu "Mācītspēks"

Ģimenes studija

Pārtikas pakas skolēniem ārkārtas situācijas laikā: dažādi pašvaldību risinājumi

Arvien vairāk bērnu atsāk apmeklēt bērnudārzu: bažas par iespēju ievērot drošības prasības

Bernudārza vadītāja: Grupā ne vienmēr var nodrošināt rekomendētos drošības ieteikumus

Pirmsskolas izglītības iestādēs mācības atsāk piecgadnieki un sešgadnieki. Ir izstrādāti noteikumi un ieteikumi drošības ievērošanai, par to izpildi atbild iestādes vadītāji. Raidījumā “Ģimenes studija” izskan, ka ne vienmēr noteikumu ievērošana ir iespējama, to liedz telpu atbilstība un darbinieku  trūkums.

"Ģimenes studija" podkāstā:

 

 

 

  • Savā lietotnē meklē - Ģimenes studija.

 

Garums - 50 min; jaunas epizodes katru darba dienu.

Veselības ministrijas pārstāve Jana Feldmane aicina vecākus atbildīgi izlemt par bērna došanos uz bērnudārzu, tāpat nevest uz dārziņu bērnus ar slimības pazīmēm.

Šajā laikā ir papildināti drošības ieteikumi:

  • Vecāki netiek ielaisti bērnudārza teritorijā, bērnus sagaida pie ieejas.
  • Aicina dārziņos neorganizēt pasākumus ar cilvēku aicināšanu.
  • Nodrošināt, ka katras grupiņas bērni ir izolēti no citām grupiņām.
  • Divu metru distanci ir grūti nodrošināt, bet aicina to ievērot laikā, kad tas ir iespējams.
  • Maksimālais bērnu skaits grupiņā – 15 bērni.

Izglītības kvalitātes valsts dienesta pārstāvis Juris Zīvarts uzskata, ka ievērot noteikumus ir diezgan sarežģīti, bet jādara iespējamais, pielāgojoties katrai siuācijai, cik tas ir iespējams.

Tā ir iestādes vadītāja atbildība, lai visas darbības pirmsskolā būtu drošas.

No 13. maija piecgadnieku un sešgadnieku sagatavošanas posma bērni drīkst apmeklēt dārziņus, jānodrošina mācību darbs un pedagogu darbs. Pašvaldību savienības padomniece Ināra Dundure skaidro, ka ir tikai atsevišķas pašvaldības, kuras vēl nav atvērušas piecgadnieku un sešgadnieku sagatavošanas grupas. Būs vietas Rīgā, kur, ievērojot prasību 15 bērni grupā, daudzi bērni paliks ārpus izglītības iespējām. Ja nākotnē situācija attīstīsies pozitīvi, iespējams, pēc 9. jūnija būs vēl lielāki atvieglojumi. Tāpat ir iespējams bērniem mācīties attālināti. Sarežģītāka situācija ir lielajās pilsētās. Daudzi vecāki lēmuši, ka bērnus uz bērnudārzu nevedīs.

Privāto pirmsskolas izglītības iestāžu asociācijas vadītāja Daina Kājiņa skaidro - pirmsskolas izglītības iestādes šobrīd ziņo, ka apmeklējums jau ir apmēram 50%.

Vecāki ir atbildīgi, bet arī izjūt vainu, ka bērnu atkal sūta dārziņā.

Pirmsskolas grupiņas strādā dežūrrežīmā, par piecgadnieku un sešgadnieku apmeklējumu katrs dārziņš pieņem lēmumu. Ja apmeklē, nodrošina mācības klātienē, ja ne, mācības notiek attālināti.

Liene Jurgenberga no Rīgas 213. pirmsskolas izglītības iestādes informē, ka bērnu skaits pieaug - pašvaldības dārziņā vakar bija 18 bērni, šodien jau 90. To ietekmēja atļauja uz dārziņu nākt piecgadniekiem un sešgadniekiem.

Par bērnu drošību šajā situācijā atbildība jāuzņemas pirmsskolas iestādes vadītājam. Liene Jurgenberga uzskata, ka grupā nevar nodrošināt rekomendētos ieteikumus – divu metru attālumu gultām un ēdināšanā, bērnu skaits ir pāri par 20 ieteikto 15 bērnu vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti