Rīta Panorāma

Intervija ar Mairi Briedi

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Paulu Princi

(NE)TIEŠĀ VARDARBĪBA: Batuti

Batuti - bērnu iecienīta, bet bīstama izklaide

Batuti ir bērnu iecienīta izklaide, bet izrādās, ja neievēro noteikumus, var gūt smagas traumas. Traumatologi batutus ierindo bīstamāko bērnu izklaižu sarakstā, gūto traumu skaits ir liels. Pērn Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā palīdzību sniedza 122 bērniem, kuri traumas bija guvuši, rotaļājoties uz batutiem. Speciālisti uzskata, ka pieaugušie nav atbildīgi un prasīgi, liekot bērniem ievērot batutu lietošanas instrukcijas, tas palīdzētu izbēgt no traumām.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas traumatologs Jānis Upenieks kā piemēru batutu bīstamībai min kādu negadījumu, kas notika vasarā:

"Jūnija mēnesī pie mums vērsās pēc palīdzības 13 gadus veca meitene, kura bija iemēģinājusi batutu. Batuts jauns, tikko atvests, nopirkts, uzstādīts pagalmā. Jaunkundze nebija tik pacietīga, lai sagaidītu, kamēr viņš tiek pilnībā pabeigts – batuts bez aizsargtīkla, blakus bruģis. Lēkājot, kāja ievērās elastīgajās apmalēs, zaudēja līdzsvaru un pārkrita pāri bruģim. Meitenei bija apakšstilba lūzums, kura dēļ bija nepieciešama ķirurģiska operācija. Viņa ārstējās pie mums slimnīcā gandrīz nedēļu."

Rezultātā meitene guva ļoti smagas traumas, kas prasa ilgstošu ārstēšanu. Kājā nācās ievietot implantus, sešas nedēļas traumētā ķermeņa daļa atradās ģipsī. Pēc tam sekoja ilgstošs rehabilitācijas process pie fizioterapeita. Tomēr ar šo stāsts vēl nav beidzas, pēc gada meitenei būs jāveic vēl viena operācija, lai izņemtu ievietotos implantus.

Neskatoties uz visām traumām, viņai ir paveicies, jo tās neatstās paliekošas sekas uz visu mūžu. Paveicās, ka netika traumēta galva.

Diemžēl batutos gūtie savainojumi ir Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārstu ikdiena.

Tāpēc ir ļoti svarīgi ievērot batutu lietošanas instrukciju. Tajā var atrasties tikai viena persona un tam jābūt aprīkotam ar aizsargtīklu. Zem batuta vajadzētu būt mīkstam segumam, nevis bruģim, akmeņiem vai asfaltam. Jāparūpējas, lai bērna kājas nevar iesprūst starp atsperēm. Vienlaikus, nedrīkst pieļaut iespēju, ka kāds var palīst zem batuta. Un pats svarīgākais, vecākiem mazais, brīdī, kad tas atrodas batutā ir jāpieskata, nevis jāpalaiž savā vaļā spēlēties.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs aicina cilvēkus ziņot, ja viņi veikalā iegādājušies nekvalitatīvus batutus, kuros iespējams gūt traumas pat ievērojot visas lietošanas instrukcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti