Labrīt

Veide: Daudzi seniori šaubās par poti pret Covid-19; ģimenes ārstiem ir plaši jāskaidro

Labrīt

Pabriks: Aizsardzības ministrija vēlas veikt drošības pārbaudes jauniem projektiem IT jomā

Covid-19 pandēmijas laikā ārsti aicina pievērst uzmanību pusaudžu psihiskajai veselībai

Ārsti aicina pievērst uzmanību pusaudžu psihiskajai veselībai, izmantot ambulatorās palīdzības iespējas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Covid-19 pandēmijas ietekmē strauji audzis Bērnu slimnīcas Bērnu psihiatrijas nodaļas neatliekamo pacientu skaits. Jauniešiem bieži ir pašnāvības mēģinājumi, trauksme, depresija un citas problēmas. Bērnu slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītājs, bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs Latvijas Radio raidījumam “Labrīt” sacīja, ka tas saistīts ar pandēmiju un ierobežojumiem, ar ko jaunieši neprot tikt galā. Ārsti cenšas nodrošināt ambulatorās psihiatra konsultācijas, lai bērni un jaunieši nenonāktu slimnīcā.

Salīdzinot ar 2019. gadu, 2020. gadā Bērnu psihiatrijas nodaļā par 20% palielinājies stacionēto jauniešu īpatsvars, un 2020. gadā vairāk nekā puse jeb 55% psihiatrijas nodaļas pacientu stacionēti neatliekamā kārtā.

Tendence, ka lielākā daļa pacientu tiek stacionēti neatliekamā kārtā, turpinās. Tas rezultējies ar to, ka pagarinājusies plānveida stacionēšanas rinda, jāgaida vairāk nekā pusgads, pauž psihiatrs.

“Sabiedrībā kopumā trauksmes līmenis ir pieaudzis, globāli tas atrisināsies tad, kad tiksim galā ar pandēmiju,” skaidro Ņikita Bezborodovs

Problēmas jauniešiem ir vairāku faktoru dēļ – nespēja komunicēt ar vienaudžiem, arī strukturēta režīma trūkums nosaka jauniešu pašsajūtu, iepriekš bieži skola devusi iespēju jēgpilnām aktivitātēm.

Vecākiem jābūt vērīgiem; ja jauniešu uzvedība un funkcionēšana būtiski mainās, ja jaunietis nespēj tikt galā ar lietām, kuras varēja veikt iepriekš, jāmeklē palīdzība.

Bērnu slimnīca cenšas nodrošināt arī ambulatoras palīdzības iespējas (rinda samazināta līdz diviem mēnešiem). Sākumā jāvēršas pie ģimenes ārsta, lai saņemtu nosūtījumu pie bērnu psihiatra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti