Dienas ziņas

Dienvideiropu aizvien plosa savvaļas ugunsgrēki

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Liepājā top bērnu komēdija "Bum!"

«Tutas lietu» veidotājas uzņem pilnmetrāžas komēdiju bērniem

Liepājā sākusies filmēšana bērnu pilnmetrāžas komēdijai "BUM!", kuras režisores ir raidījuma "Tutas lietas" veidotājas – Marta Selecka un Andra Doršs.

Pašā vasaras karstumā Liepājā ieradusies varena filmēšanas komanda, lai 24 dienu garumā uzņemtu pilnmetrāžas filmu bērniem "BUM!". Filmas režisores Marta Selecka un Andra Doršs iepriekš veidojušas Latvijas bērnu iemīļotos seriālus "Tutas lietas" un "Emī un Rū", un šobrīd abas atkal apvienojušās, lai iepriekš gūto pieredzi transformētu kopīgā pilnmetrāžas filmā "BUM!". Filmas scenārija autore ir Lote Eglīte, kura rakstījusi scenārijus vairākiem animācijas projektiem un spēlfilmām.

 

Filma "BUM!" aizraujošā, pārsteidzošā un sirsnīgā manierē stāstīs par divu divpadsmitgadīgu puiku draudzību, kas kāda maģiska notikuma rezultātā sašķobījusies. Toms un Hugo ir labākie draugi jau kopš bērnudārza laikiem, kopā spēlē datorspēles, mācās skeitot un pamestā garāžā aprūpē savu slepeno komandas biedru – hameleonu Janču. Kad pēc neveiksmīga trika ar skrituļdēli Hugo salauž degunu un iegūst maģiskas superspējas, neveiklais sīcis kļūst par spicāko puiku visā skolā. Hugo vairs nav laika, lai kopā ar labāko draugu gatavotos skolas konkursam "Talantu tandēms", jo nu ikviens skolas biedrs grib draudzēties ar "supervaroni" Hugo.

Filmas galvenos varoņus atveidos neprofesionāli aktieri – Hugo lomā iejutīsies liepājnieks Adrians Petrovics (12 gadi), bet Tomu atveidos Dāvis Ozols (12 gadi) no Rīgas. Puiku klases un skolas biedrus spēlēs vietējie Liepājas un Ventspils bērni. Epizodiskās pieaugušo lomās iejutīsies arī aktieri profesionāļi: Liene Sebre, Ance Strazda, Rihards Zelezņevs, Gatis Maliks, Artis Robežnieks u.c. Savukārt skolas populārākās meitenes lomu atveidos influencere Alishuks M.

Filmas radošajā komandā ir operators Gatis Grīnbergs, skaņu režisors Tālivaldis Tālis Āboliņš, gaismu mākslinieks Juris Zemītis, mākslinieks Jānis Bijubens, kostīmu māksliniece Jūlija Volkinšteine, grima māksliniece Maija Gundare u.c., savukārt filmas mūziku komponēs Amsterdamā dzīvojošā latviešu komponiste Laura Polence. Filmas producenti ir Uģis Riekstiņš un Elīna Jozauska. Plānots, ka filma "BUM!" uz ekrāniem nonāks jau 2024. gada septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti