Ģimenes studija

Datorspēles: vai tās var izmantot kā izglītības un attīstības instrumentu?

Ģimenes studija

Strīdi un kritika partnerattiecībās: speciālisti komentē, kas ir "zāģēšana"

"Iekāp otra kurpēs". Vai spējam pieņemt un saprast atšķirīgo?

«Iekāpt otra kurpēs» – jauniešus aicina piedalīties radošā konkursā par iekļaujošas sabiedrības veidošanu

Sabiedrībā bieži valda aizspriedumi pret cilvēkiem ar funkcionāliem un garīga rakstura traucējumiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem un jauniešiem, jo vairums cilvēku viņos redz tikai atšķirīgo. Labklājības ministrija aicina jauniešus vecumā no 14 līdz 25 gadiem piedalīties radošo darbu konkursā "Iekāp otra kurpēs!", izceļot kopīgo un mudinot veidot iekļaujošāku sabiedrību.

Katrs vēlas atrast savu vietu pasaulē un justies pieņemts – arī tad, ja dzīvo ar garīga rakstura vai funkcionāliem traucējumiem; arī tad, ja nav vecāku, kas varētu sniegt nepieciešamo atbalstu. Diemžēl aizspriedumi un noraidoša sabiedrības attieksme ir lielākā barjera šādiem cilvēkiem veidot dzīvi ārpus institūcijām un iekļauties sabiedrībā.

 

Ar Eiropas Savienības fondu finansiālu atbalstu šobrīd Latvijā tiek īstenoti deinstitucionalizācijas projekti, kas paver iespēju integrēties sabiedrībā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un bērniem, kas spiesti dzīvot ārpusģimenes aprūpē. Lai veicinātu izpratni par deinstitucionalizācijas mērķa grupām, ikviens jaunietis 14–25 gadu vecuma grupā ir aicināts piedalīties radošo darbu konkursā "Iekāp otra kurpēs!", mēģinot saskatīt to, kas vieno mūs kā cilvēkus, neskatoties uz atšķirīgo.

Konkursa rīkotāji aicina izvēlēties vienu no konkursa tēmām – "Iekāp otra kurpēs: cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem", "Iekāp otra kurpēs: bērni ar funkcionāliem traucējumiem", "Iekāp otra kurpēs: bērni, kuri dzīvo vai ir dzīvojuši institucionālajā ārpusģimenes aprūpē", 

– iepazīt to tuvāk un radoši izpausties par kāda cilvēka ikdienu un vērtībām, kas ir vienojošas mums visiem. Iesniedzamo darbu formāti: teksta materiāls, video, grafiskie darbi, fotogrāfijas. Balvā – unikāli "Nike" snīkeri!

Radošos darbus var iesniegt līdz 8. oktobrim, bet uzvarētājs tiks noteikts publiskā balsošanā portālā www.iekapotrakurpes.lv, kura notiks no 23. līdz 29. oktobrim. Uzvarētājs tiks paziņots 1. novembrī. Vairāk par konkursu šeit.

Labklājības ministrijas rīkotās kampaņas "Iekāp otra kurpēs!" tīmekļvietnē izveidota īpaša sadaļa, kurā publicēti 15 cilvēkstāsti. Sadarbībā ar satura veidotāju "Edart TV" radīta arī dokumentālā īsfilma, kas atklāj cilvēku ar īpašām vajadzībām, kā arī bez vecāku gādības palikušo bērnu ikdienu, ļaujot "iekāpt viņu kurpēs". Vairāk informācijas par kampaņu šeit.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti