«Mūsu mājas bija zeme. Uzplaukums» – ekskursija un nodarbība skolēniem pasaules līmeņa mākslas izstādē Rīgā

Līdz 19. novembrim Venēcijas biennāles iespaidīgais Dānijas paviljons pārradīts Rīgā jaunajā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja izstāžu zālē "New Hanza Biroji". Vidusskolēnus aicina uz ekskursiju un nodarbību, lai diskutētu par izstādē "Mūsu mājas bija zeme. Uzplaukums" aplūkotajām tēmām.

"Šobrīd Rīgā ir iespēja piedzīvot pasaules līmeņa laikmetīgās mākslas izstādi, kas ir unikāls notikums, lai izglītotu vidusskolēnus par laikmetīgo mākslu.

Izstāde iekļauj kā emocionālo, tā filosofisko dimensiju, tāpēc izglītības programma veidota tā, lai katrs jaunietis var paust savas sajūtas un pārdomas.  Skolēni strādā grupās un iesaistās radošās rakstīšanas aktivitātē, kuras centrā ir mīti, fantastikas žanrs un radošā domāšana. Kultūrizglītības nodarbība ir bez maksas un iekļauta programmā "Latvijas skolas soma". Tās mērķis ir veicināt jauniešu iztēli, vienlaikus attīstot pašizpausmes, kritiskās domāšanas un komunikācijas prasmes," stāsta "Ziedoņa klases" vadītāja Elizabete Pavlovska. Pirmajā nedēļā izstādi un kultūrizglītības nodarbību apmeklējuši jau vairāk nekā 100 vidusskolēnu.

 

Mākslinieka Ufes Isoloto (Uffe Isolotto) un kuratora Jākoba Lilemozes (Jakob Lillemose) izstādē radītajā hiperreālistiskā fantāzijā saplūst vizuālās mākslas, kino, scenogrāfijas, dizaina un literatūras jomas. "Mūsu mājas bija zeme. Uzplaukums" stāsta par cilvēces nākotni vizuāli krāšņā nezināmu augu un dabas elementu vidē ar atsaucēm uz Rīgas jūgendstila arhitektūru. Stāsta centrā ir kentauru ģimenes pasaule, kuru raksturo gan dramatiski, gan dīvaini dabas procesi. Tie radikāli mainījuši dzīves un izdzīvošanas apstākļus – lūkojoties nākotnē un iekļaujot elementus no pagātnes. Izstāde ilustrē neskaidro šodienu, kurā cilvēki laipo starp bioloģiju un tehnoloģijām, dabas katastrofām un mīlestību pret planētu.

Kultūrizglītības programma veidota vecāko klašu skolēniem, un nodarbībā jaunieši iepazīst izstādes tapšanu un pamatojumu caur īsstāstu "No zemes klēpja", reflektē par pieredzēto un piedalās radošās rakstīšanas aktivitātē. Nodarbībā skolēni aicināti radīt jaunus tēlus, to attiecības, un, raugoties nākotnē, radīt alternatīvas sižeta līnijas. Rīgas 49. vidusskola skolotāja Jolanta Mūrniece, kura uz izstādi jau atvedusi vairākas skolēnu grupas, komentē: "Tā ir izstāde, kas apstādina, liek domāt par mums, cilvēkiem. Kā dzīvojam mēs, kas paliks pēc mums? Laikmetīgā māksla ļauj piedzīvot kontrastus, izārda melnbalto domāšanu par pasauli. Ļauj aptvert tos apvāršņus, kādos pasauli tver mākslinieki. "Ziedoņa klases" radošās rakstīšanas nodarbība skolēniem ļauj ceļot laikā, telpā un dažādos prozas žanros radīt pašiem savu unikālo turpinājumu redzētajam. Refleksiju sesijās pēc nodarbības jaunieši atzīst, ka šī bijusi ļoti vērtīga pieredze."

Pieteikt klasi radošajai nodarbībai izstādē "Mūsu mājas bija zeme. Uzplaukums" var, sazinoties ar "Ziedoņa klasi" e-pastā [email protected] vai telefoniski +371 26295530. Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja izstādi "Mūsu mājas bija zeme. Uzplaukums" būs iespējams apmeklēt līdz šī gada 19. novembrim izstāžu zālē "New Hanza Biroji".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti