Kosmosa kuģim lidojums prasīja aptuveni 19 stundas, kuru laikā amerikāņu astronauti varēja pagulēt un pārbaudīt sistēmas pirms kapsulas savienošanās ar Starptautisko kosmosa staciju, kas riņķo orbītā 400 kilometrus virs Zemes. Abi tur pavadīs vienu līdz četrus mēnešus.
Šīs ir Īlona Maska dibinātā uzņēmuma “SpaceX” testa misija. NASA izvērtēs lidojuma datus, lai apstiprinātu līgumu ar “SpaceX” par amerikāņu astronautu un kravu regulāru transportēšanu uz Starptautisko kosmosa staciju.
“Viņiem būs arī jāatgriežas, un atgriešanās savā ziņā ir bīstamāka nekā pacelšanās. Tādēļ mēs pagaidām vēl nevēlamies pasludināt uzvaru,” piesardzīgs bija Masks.
Pēc savienošanās ar Starptautisko kosmosa staciju vēl tika veiktas dažādas pārbaudes, lai pēc tam atvērtu lūku un astronauti pievienotos vienam amerikāņu kolēģim un diviem krievu kosmonautiem, kuri jau atrodas Starptautiskajā kosmosa stacijā.
Šī ir pirmā reize, kad astronautus kosmosā nogādā privāta kompānija. NASA tas ļaus koncentrēties uz sarežģītākām misijām, kā astronautu nogādāšanai uz Mēness un Marsa. Ar privātā sektora piesaistīšana ASV arī vēlas nodrošināt ietekmi privātajā Zemes zemās orbītas tirgū, kas atvērts tūristiem un uzņēmējiem.
Šis arī ir pirmais ASV pilotējamais lidojums kosmosā kopš 2011. gada, kad tika izbeigta atspoļkuģu izmantošana. Kopš tā laika ASV nācies paļauties uz Krievijas pakalpojumiem un kosmosa kuģiem “Sojuz”.