Lietotni «Apturi Covid» pirmajā nedēļā lejupielādējuši 40 tūkstoši lietotāju

Brīvprātīgo kontaktu fiksēšanas lietotni "Apturi Covid" tās pirmajā darbības nedēļā lejupielādējuši jau vairāk nekā 40 tūkstoši lietotāju, kas gan vēl ir tālu no mērķa.

Latvijā izstrādātā lietotne "Apturi Covid" ir pieejama jau nedaudz vairāk kā nedēļu. Mobilo lietotni brīvprātīgi un bez maksas radījuši pašmāju informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares un zinātnes pārstāvji, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā, vienlaikus palīdzot valsts tautsaimniecībai un iedzīvotājiem atgriezties ierastajā darba ritmā. 

Andris Bērziņš par lietotni "Apturi Covid"Linda Zalāne

  Viens no lietotnes izstrādātājiem, "Techub" dibinātājs Andris Bērziņš Latvijas Radio pastāstīja, ka sasniegtais lejupielāžu skaits ir labs sākums un "Apturi Covid" ir Latvijas vēsturē visātrāk augošais lietotāju skaits. Taču mērķis ir panākt, lai to lietotu vismaz 10-20% iedzīvotāju, tad tas kļūtu par būtisku atbalstu Slimību profilakses un kontroles centram (SPKC). Tātad

  nepieciešams, lai lietotni izmantotu vairāki simti tūkstoši lietotāju. 

  Bērziņš atzina, ka sabiedrībā ir sarunas un jautājumi par lietotnes privātumu un drošību, tomēr būtiskākais aspekts relatīvi nelielajam lietotāju skaitam, viņaprāt, ir iedzīvotāju apātija, ko radījusi pārliecība, ka vīrusa krīze ir pagājusi un var dzīvot mierīgi. Tomēr pasaulē vīruss vēl pamatīgi plosās un vakcīna Latvijā nebūs pieejama vismaz gadu, tādēļ lietotne ir nepieciešama, piebilda tās izstrādātājs. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Tehnoloģijas un zinātne
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti