Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Daugavpilī atvērts Inovāciju centrs

Daugavpilī atvērtais Inovāciju centrs vilina gan bērnus, gan pieaugušos

Atklājot jaunas ekspozīcijas, sestdien durvis vēris Daugavpils Inovāciju centrs, kur ikviens var pārbaudīt fizikas likumus, izzināt bioloģijas noslēpumus vai noskaidrot, cik grūti vai viegli kļūt par uzņēmēju.

Bijušajā pilsētas kinozālē nu ir izvietoti roboti, skārienjūtīgi ekrāni un atrakcija "Vāvere ritenī", ar ko uzlādēt telefonu. Tās steidza izmēģināt gan bērni, gan pieaugušie. Vieta, kur vairāk nekā trīs gadu desmitus Daugavpilī darbojās kinoteātris, mainījusi funkciju no izklaidējošas uz izglītojošu. Mainoties arī idejas īstenotājiem, tapusi iestāde, kur eksperimentēt, pētīt un mācīties.

Centra apmeklētājs Reinis saliek burtus, lai robots varētu pareizi salikt kombinācijas, izveidojot redzamu vārdu, Reinis nešaubās, ka tas nav nekas sarežģīts, un ikviens varētu to izdarīt.

Lai gan centra pamatauditorija ir bērni un pusaudži, šeit sastaptie pieaugušie pastāstīja, ka uzzinājuši daudz ko tādu, ko viņiem skolā nemācīja.

Centra apmeklētājām Kristīnei un Inetai ir interesanti ar velosipēdu pabraukt un ar šūnām cīnīties, gan vairāk par dinozauriem uzzināt. Viņas ir pārliecinājušās, ka pieaugušie Inovāciju centrā jūtas kā mazi bērni. 

Daugavpils Inovāciju centra atklāšana
Daugavpils Inovāciju centra atklāšana

Jaunās ekspozīcijas tapušas, pašvaldībai piesaistot Norvēģijas grantu programmas finansējumu.

Ekspozīciju izstrādē piedalījās vietējie skolotāji, bet izgatavošanā – uzņēmumi.

"Desmit uzņēmēju piekrita [filmēties] video, lai parādītu bērniem un jauniešiem, kā viņi darbojas, kāda ir viņu ikdiena, kā viņi rīko sapulces, kā viņi strādā ražotnēs, kādi speciālisti ir pieprasīti," pastāstīja Daugavpils pašvaldības projektu koordinatore Jolanta Ūzuliņa. 

Savukārt Daugavpils Inovāciju centra vadītāja Kristīna Valaine uzsvēra izglītošanas nozīmi un tūrisma aspektu.

"Mēs esam simtprocentīgi izglītības iestāde, gribam apmācīt, dot iespēju mūsu jauniešiem apgūt kādas zināšanas, bet esam arī simtprocentīgi tūrisma objekts," teica Valaine.

Līdzīga iestāde vasarā jau atklāta Ventspilī, nākampavasar plānots atklāt kosmosam veltītu centru Cēsīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti