Dienas ziņas

Pēc migrantu pieplūduma Lampedūzā ieradusies Leiena

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Liene Grigorjeva saņem prestižo balvu sievietēm zinātnē

Ķīmijas doktore Liene Grigorjeva cer sekmēt zāļvielu iegūšanu

Videi un cilvēkam pēc iespējas nekaitīgākas organisko vielu iegūšanas metodes ir galvenais pētniecības mērķis Latvijas Organiskās sintēzes institūta vadošajai pētniecei Lienei Grigorjevai. Viņa ir viena no šā gada balvas "Sievietēm zinātnē" ieguvējām. Ar savu darbu zinātniece cer sekmēt gan zāļvielu iegūšanu, gan dot iespēju atklāt jaunas, līdz šim neizpētītas vielas.

Ķīmijas doktore Liene Grigorjeva saka, ka Organiskās sintēzes institūts ir viņas otrās mājas. Viņa neskaita laiku, ko pavada laboratorijās, kopā ar kolēģiem meklējot jaunas metodes it kā jau tik ļoti zināmo ķīmisko vielu savienošanai.

"Man jau kopš pašas bērnības patika pētīt, atrast izskaidrojumu. Un kur nu vēl, ja ne zinātnē! Ir problēma, meklējam risinājumu! Tas ir mans aicinājums! (..) Man šeit jau ir 20 gadi, biju pa vidu arī Amerikā, bet te ir manas otrās mājas. Viss mīļš, pazīstams un kolēģi ir kā otrā ģimene," sacīja Grigorjeva.

Viņa uzsvēra, ka medicīna un ar ķīmiju saistītas nozares nevar attīstīties, ja nav jaunu metožu, jo organiskie savienojumi ir visam pamatā. Taču izaicinājums ir atrast metodes, kas ir videi draudzīgas. Un tikpat svarīgs aspekts ir taupīt resursus.

"Videi draudzīgi šķīdinātāji, lai netiktu izmantoti kaitīgie šķīdinātāji. Ir nepieciešams ilgs darbs, lai var šo transformāciju realizēt. Arī dažādi reaģenti. Tie ir skarbi, bet tos var aizstāt ar maigākiem, moderniem," skaidroja zinātniece.

Pētniece balvu un prēmiju izcīnījusi 36 citu jauno zinātnieču konkurencē un ļoti lepojas: "Tas parāda, ka sievietes var būt veiksmīgas zinātnieces un virzīt zinātnes progresu. Un balva kalpos kā iedvesma citām jaunām meitenēm tomēr izvēlēties zinātnes ceļu, mēģināt, darīt un būt veiksmīgām."

Šis pētījums gan ir fundamentāls, un pagaidām sperti pirmie soļi. Tāpēc piešķirtā balva un prēmija īpaši iepriecina.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti