Dienas ziņas

Tēlniekam K.Zemdegam veltīta grāmata

Dienas ziņas

Spānijā notiek parlamenta vēlēšanas

Jaunjelgavā 7. skrējiens apkārt novadam

Godinot Brīvības cīņās kritušos, Jaunjelgavā noticis jau septītais skrējiens apkārt novadam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Godinot Brīvības cīņās kritušos, šodien Jaunjelgavā notika jau septītais "Lāpu skrējiens" apkārt novadam. Astoņdesmit trīs kilometrus garā distance šorīt aizsākās Jaunjelgavā pie pieminekļa Brīvības cīnītājiem, un noslēdzās Seces pagastā.

1919. gada oktobrī un novembrī Bermonta karaspēks caur Zemgali devās uz Petrogradu, bet pa ceļam gribēja iekarot Rīgu. Jaunjelgavas virzienā bermontieši lauzās, lai forsētu Daugavu.

"Doma bija gan Rīgu ieņemt triecienā pāri tiltiem, gan arī šeit, no Zemgales puses, apiet viņus. Šeit bija tilts. Tam pāriet pāri un pēc tam virzīties gar Daugavpils-Vidzemes šoseju un ieņemt [Rīgu] no visām pusēm," stāsta Zemessardzes brigādes ģenerālis Juris Vectirāns.

Jaunjelgavas grupa uzbrukumu pret bermontiešiem sāka 3. novembrī pie Daudzevas, bet sīvākās kaujas notikušas Jaunjelgavā, tagadējās pilsētas kapsētas apkaimē.

"Šeit sākās tā lielā apšaude, un šeit krita seši mūsu Latvijas Armijas karavīri no Kurzemes divīzijas 3. Jelgavas pulka," turpina Vectirāns

1924. gadā kritušajiem Brīvības cīnītājiem tika uzcelts piemineklis, kas garajos padomju gados gan bijis pamests, bet nav ticis nopostīts. Šodien pie pieminekļa tiek iedegta lāpa, kas simbolizē brīvības gaismu Latvijā, ko tālāk nesīs skrējiena dalībnieki.

Skrējiena dalībnieks, Jauniešu domes pārstāvis Roberts atklāj, ka piedalīties skrējienā viņu mudina patriotisms. Šis nav pirmais gads, kad viņš piedalās skrējienā. 

"Pēc iespējas es esmu skrējis visos skrējienos. Tā ir tāda saliedētība, mēs skrienam kopā ar draugiem... Tas ir tā kā tāds piedzīvojums," saka puisis.

Visus gadus Latvijai veltītajā skrējienā piedalās arī skolēni no Jaunjelgavas vidusskolas.

"Vairāk vai mazāk tas, protams, ir ģimeņu attieksmes jautājums, un es domāju, ka šodien ir kuplā skaitā. Ir ģimenes, kuras katru gadu piedalās, tā kā es domāju, ka tas ir labs pasākums gan sportiski, gan arī tāds patriotisma pasākums," atzīst Jaunjelgavas vidusskolas direktore Lauma Mīlīga.

Cik lielu distanci no 83 kilometru garā skrējiena mērot, atkarīgs no katra vēlmēm un sportiskās sagatavotības. ''Lāpu skrējiens'', kas aizsākās Jaunjelgavā, noslēgsies Seces pagasta Stalānu kapos, pa ceļam aptverot visus piecus novada pagastus. Pieminot Brīvības cīņās kritušos, šodien ziedi sagūla arī pie Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem veltītās stēlas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti