Sadaļas Sadaļas

FOTO: Sacensībās dažādos Latvijas novados turpinās gatavošanās pasaules čempionātam rogainingā

15. un 16.oktobrī Jelgavā, Kuldīgā un Amatas apkārtnē desmitiem komandu sacenstās rogainingā un piedzīvojumu sacensībās, kontrolpunktus meklējot gan skriešus, gan distancēs dodoties ar velosipēdiem. Gatavojoties 2017.gadā Latvijā plānotajam pasaules čempionātam, šogad plānota vēl virkne rogaininga sacensību.

Riteņbraukšanas sacensību sezona ir beigusies, tāpēc daudzi šī sporta veida entuziasti rudenī labprāt veido komandas un piedalās velorogaininga un piedzīvojumu sacensībās. Aizvadītajā nedēļas nogalē septīto reizi risinājās sacensības "xRace velo”, un Kuldīgā 15.oktobrī bija ieradušās 81 komanda no Latvijas un Lietuvas, lai startētu divu un četru stundu ilgās rogaininga sacensībās. Līderkomandas savāca vienādu punktu skaitu, ar kompasu un karti uz velosipēdiem nobraucot ap 80 kilometriem. Vīru komandu konkurencē uzvarētājus izšķīra distancē pavadītais laiks, citās noteicošās bija navigācijas kļūdas kontrolpunktu meklējumos.

Kuldīgas velorogainingā piedalījās komandas ar tādiem neparastiem komandu nosaukumiem, kā „Ķepainis”, „Trīsritenis”, „Staltie”, „Līdz aknām”, „Foršie lāči”, „Šosejas vilki”, „Saulespuķes”. Sacensību rezultāti.

Tikmēr 24 stundu piedzīvojumu sacensības Amatas novada Zaubes mežos pulcēja komandas arī no Igaunijas. Sacīkstēs „Bike Adventure Raid 2016” diennakts garumā drēgnajā oktobra vidū komandas  izmantoja ne tikai velosipēdus, bet arī kāpšanas ekipējumu, virves un lukturus kustībai naktī.

Jāņa Andersona fotogalerija no rudens piedzīvojumu sacensībām "Bike Adventure Raid"

Kuldīgā komandas priecājās par dabas un cilvēku radītajiem skatiem pie Ventas rumbas un Riežupes smilšu alām, kā arī pašā vecpilsētā, bet Vidzemē notiekošajās sacensībās komandas izbaudīja neskaitāmas stundas mežos, tumsā un virvju uzdevumos, kuros velosipēds bija jānogādā pie sacensību rīkotāju novietotajiem kontrolpunktiem. "Raid.lv” sacensībās joprojām saglabājusies tradīcija katras komandas sastāvā iekļaut pa daiļā dzimuma pārstāvei, kāpinot pasākuma piedzīvojuma faktoru gan speciālo uzdevumu izpildē, gan ilgstošās fiziskās slodzes laikā.

Visas nedēļas nogales garumā no sestdienas pusdienas laika līdz svētdienai visvairāk punktu Vidzemes augstienes paugurainē savāca divas igauņu komandas, pašmāju labāko komandu „Adidas adventure team” atstājot trešajā vietā (Dace Linde, Uldis Žimants, Atis Krūmiņš).

Arī ārpus labāko trijnieka augstāko pozīciju ieņēma komanda no Igaunijas, parādot, ka meistarībai nav nepieciešamas mājas trases priekšrocības. Saistošākie komandu nosaukumi bija "Sēņu vērotāji”, "Resnais susurs”,"Pusdienas ārpus mājām”, "Krūšu inspekcija”, "Ekipējuma pārbaude” un "Bez robežām”. Pilni sacensību rezultāti.

Vēl interesantākos nosaukumos bija nodēvētas komandas Jelgavas rogainingā, kur trīs un sešu stundu ilgās sacensībās spēkiem mērojās vairāk nekā 100 komandas. Sešu stundu sacensībās absolūtajā vērtējumā uzvarēja Alberts Jasāns un Jānis Šneiders, kuri vienīgie savāca virs 200 punktiem.

Rogainings ir viens no tautas sporta paraugiem, jo spēj vienot dažādas paaudzes kopējā pasākumā.

Tā piemēram, Jelgavā veiksmīgi startēja dāmu senioru komanda "Velmara”, kuru pārstāvēja Māra Bolšteina un Velta Zjatkova, kuru mūža garums sen iestiepies astotajā desmitgadē. Vienlaikus Jelgavā startēja Pētersonu ģimenes komanda "Cietie rieksti”, kuras sastāvā divi pārstāvji bija vecumā līdz 10 gadiem.

Jāpiebilst, ka gan vienā, gan otrā gadījumā komandas startēja sešu, ne trīs stundu sacensībās un nebūt nepalika pēdējās, kas no meža iznāca ar kompasu un karti.

Nākamās rogaininga sacensības notiks 23.oktobrī Veclaicenē, 29.oktobrī Jūrmalā, 12.novembrī Tukumā Brīvības cīņu atceres laikā un 19.novembrī Rīgā. Ziemassvētku rogainings Auces novada Īlē dalībniekus pulcēs 26.decembrī. Trešo gadu aktīvākie rogaininga pārstāvji sacenšas arī par Latvijas kausa punktiem sezonas kopvērtējumā, kur iekļautas septiņas sacensības.

Bet tiem, kuri nevēlas meklēt kartē kontrolpunktus, taču grib izjust komandas kopības sajūtu, ar draugiem vai ģimenēm varēs 29.oktobrī doties uz Ādažiem, lai pārbaudītu savus spēkus sacensībās "xTrail”. 36 kilometru distancē būs viena no pēdējām iespējām šogad sacensību režīmā izmantot velosipēdu, jo pāru skrējienā viens no dalībniekiem pārvietosies ar divriteni, kamēr otrs skries līdz komandas izvēlētam velosipēda maiņas punktam. Bez 36 kilometru distances būs iespēja piedalīties arī individuālajos 18 kilometru tautas un 8 kilometru veselības skrējienos. Sava 500 metru distance būs arī bērniem.

Nākamās piedzīvojumu sacensības, visticamāk, būs ziemā notiekošās "Mamutu medības”. Tikmēr 2017.gada zīmīgos datumus paziņojis Latvijā populārākais seriāls "xRace”, norādot, ka astotajā sezonā būs seši posmi un sezona sāksies 15.aprīlī.

Iepriekš ziņots, ka 2017.gada 18.un 19.augustā Rāznas apkaime uzņems pasaules čempionātu rogainingā, un jau šobrīd daudzi šī sporta veida pārstāvji izmanto iespējas un piedalās mazāka mēroga sacensībās, lai nākamgad varētu pēc iespējas labāk startēt rogaininga pasaules gada centrālajā notikumā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt