EČ spēka trīscīņā Latviju pārstāvēs seši atlēti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

No 21. līdz 28. martam Čehijas pilsētā Pilzenē notiks pirmais Eiropas čempionāts (EČ) spēka trīscīņā bez ekipējuma. Čempionātā piedalīsies seši spēka sporta atlēti no Latvijas, kas vēsturiski ir lielākā Latvijas izlase, kura dosies uz starptautiskajām sacensībām, informēja  Latvijas Pauerliftinga federācija.

Pirmajā Eiropas čempionātā spēka trīscīņā bez ekipējuma piedalīsies seši sportisti, kuri 2014. gadā ir apliecinājuši savu spēku gan Latvijas mēroga pauerliftinga sacensībās, gan arī citos starptautiskos čempionātos. Latvijas izlase uz čempionātu dosies Latvijas Pauerliftinga federācijas vecākā trenera Jurija Ivaņušina vadībā. Jurijs Ivaņušins savulaik bija augstas klases svarcēlājs, ilgus gadus startējis spēka trīscīņā, labojot daudzus Latvijas rekordus un ir ar vairāk nekā 20 gadus ilgu trenera un starptautisko sacensību pieredzi.

Informācija par tiešraidi no Eiropas Čempionāta būs pieejama Latvijas Pauerliftinga federācijas mājas lapā www.powerliftings.lv. Savukārt izstādes „Atpūta un sports 2015” apmeklētāji 28. martā Rīgas pilsētas čempionāta laikā varēs vērot Eiropas čempionātu turpat Ķīpsalā.

Jaunākais Latvijas izlases pārstāvis Deniss Koltaševs čempionātā piedalīsies jauniešu vecuma grupā līdz 18 gadiem un svara kategorijā līdz 59 kg. Deniss ar pauerliftinga sporta veidu aizraujas jau trešo gadu. Sportistu treniņos konsultē Matīss Zemgalis. Jaunais sportists aktīvi pavada brīvo laiku, spēlējot hokeju, futbolu, pludmales volejbolu un slēpojot. Pēc Smiltenes ģimnāzijas absolvēšanas Deniss plāno studēt Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā. Denisa sacensību starts būs sestdien, 21.martā. Līdz šim labākais rezultāts kopsummā (vilkmē, spiešanā guļus un pietupienos ar svaru stieni) ir 397,5 kg.

Svētdien, 22. martā, uz sacensību startu dosies Uldis Ķiploks no Gulbenes, kurš sacentīsies ar spēcīgākajiem Eiropas jauniešiem svara kategorijā līdz 93 kg. Uldis cer, ka šīs sacensības dos nepieciešamo pieredzi, lai jau šovasar varētu startēt Pasaules čempionātā Somijā. Gados jaunais sportists šajā sezonā ir startējis arī Eiropas Kausa posmos bobslejā. Ārpus treniņiem Uldis patlaban iegūst mēbeļu galdnieka profesiju Rīgas Pārdaugavas profesionālajā vidusskolā. Savukārt brīvo laiku cenšas pavadīt, atpūšoties ar tuviem cilvēkiem un apceļojot dažādas Latvijas vietas. Ulda labākais rezultāts kopsummā ir 610 kg.

Larisa Cīrule pārstāv klubu „Gulbenes K.S.P.” un trenera/vīra Aigara Cīruļa vadībā trenējas jau 2,5 gadus. Līdz šim labākais rezultāts kopsummā ir 195 kg. Eiropas čempionātā Larisa startēs 25. martā svara kategorijā līdz 47 kg. Sportiste ir ieguvusi maģistra grādu pedagoģijā un šobrīd strādā Gulbenes sporta centrā un organizē Gulbenes pilsētas sporta pasākumus. Brīvajā laikā Larisa ar ģimeni iepazīst Latvijas novadus un pilsētas, kā arī lutina mājiniekus ar gardām pašas ceptām kūkām.

Ieviņa Liģere un Mārtiņš Lielups no sporta kluba „Madonas SCK” abi reizē piektdien, 27. martā, savus spēkus centīsies pierādīt Čehijā. Ieviņa Liģere sacensībās piedalīsies svara kategorijā līdz 84 kg. Ieviņa trenējas aptuveni sešus gadus un pauerliftingu uzskata par savu hobiju. Savas zināšanas sportiste ir nostiprinājusi, iegūstot sporta skolotājas kvalifikāciju Latvijas Universitātē. Paralēli cītīgajiem treniņiem sporta zālē, Ieviņa strādā par apsardzes darbinieci drošības kompānijā „Grifs AG” un brīvos brīžus nevelta laiskai mājās sēdēšanai, bet gan piedalās citu pagastu rīkotajās sporta dienās, spēlē pludmales volejbolu, tenisu un dodas peldēt. Pagaidām lielākais rezultāts kopsummā ir 392 kg.

Eiropas Čempionātā Mārtiņš Lielups startēs open grupā svara kategorijā līdz 93 kg. Mārtiņš atklāj, ka pirmo reizi ar pauerliftingu iepazinies aptuveni pirms 17 gadiem, kad 8. klasē sporta skolotāja „būcenītī” pamēģināja uzspiest svaru stieni pāris reizes. Kopš tā laika svaru stienis tika cilāts aizvien biežāk, un jau 2004. gadā sportists spēkus izmēģināja sacensībās. Pauerliftings ir kļuvis par hobiju un dzīves sastāvdaļu jau vairāk kā desmit gadus. Labākais rezultāts kopsummā ir 600 kg. Mārtiņš ir ieguvis augstāko izglītību komercdarbībā, strādā par konditoru SIA „Junge” un labprāt iegūtu trenera sertifikātu pauerliftingā.

Valmieras smagatlētikas sporta kluba „Spēka Pasaule” atlēts Mārtiņš Krūze tieši pirms 10 gadiem pirmo reizi ienāca šajā sporta klubā, kur trenera Andreja Rožlapas uzraudzībā sāka pievērsties pauerliftingam. Šobrīd Mārtiņš ir vairākkārtējs pasaules čempionātu medaļnieks, un kopsummā labākais Mārtiņa rezultāts ir 915 kg supersmagajā svara kategorijā. Ārpus treniņiem Mārtiņš strādā par programmētāju, vada un organizē sacensības un dažādus pasākumus, kā arī brīvajos brīžos lasa. Mārtiņa sacensību starts būs 28. martā.

Līdzi sportistiem uz Čehiju dosies arī Valmieras smagatlētikas sporta kluba „Spēka pasaule” atlēts Jānis Birznieks, lai nokārtotu starptautiskā tiesneša sertifikātu un kļūtu par ceturto starptautiskās klases tiesnesi Latvijā.

Pirms trīs gadiem notika pirmais Pasaules Kauss spēka trīscīņā bez ekipējuma, gadu vēlāk notika pirmais Pasaules čempionāts spēka trīscīņā bez ekipējuma. Sacensības guva milzu atsaucību, tāpēc tika nolemts organizēt arī kontinenta čempionātus. Pagājušajā gadā notika Āzijas čempionāts spēka trīscīņā bez ekipējuma, bet jau šogad notiks pirmais Eiropas čempionāts.

Marta izskaņā Latvijā palikušie pauerliftinga atlēti piedalīsies IV spēka olimpiādē starptautiskās izstādes „Atpūtas un sports 2015” ietvaros. Piektdien, 27. martā notiks Latvijas Neredzīgo sporta savienības čempionāts spēka trīscīņā bez ekipējuma. Sestdien, 28. martā, notiks Rīgas pilsētas atklātais komercturnīra čempionāts spēka trīscīņā bez ekipējuma. Līdzjutēji varēs vērot arī spēka cīņas sacensības un supermačus ārmreslingā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti