Dienas ziņas

“Vīrs no Zemgales zvaigznāja”

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dažas slēpošanas trases jau atvērtas, citas vēl nogaida

Dažas slēpošanas trases jau atvērtas un cenas cels, citas – vēl nogaida

Pirmais sniegs un sals ir noturējies jau aptuveni nedēļu, un tā ir laba ziņa gan ziemas sporta veida piekritējiem, gan atpūtas kompleksiem, kuros ik gadu ziemā ierīko slēpošanas un snovošanas trases. Daži no slēpošanas kalniem Vidzemē jau uzsākuši darbu, citi gaida, kas vēl būs ar laikapstākļiem.

Esam pārlaimīgi – tā trases atvēršanas dienā saka vairāki Cēsu novada Ozolkalnā satiktie aktīvās atpūtas piekritēji.

"Mēs katru dienu skaitām," atzina rīdzinieki Rasmus un Krišjānis. "Pēdējais bija 24. aprīlis, kad mēs slēpojām. Katra diena, katra minūte tiek skaitīta un gaidīta."

"Šogad pirmo reizi, ar puiku atbraucām kopā, [viņš] mācās braukt ar dēli, bet viņš kautrīgs, negrib kadrā līst," skaidroja cēsinieks Oskars. 

Slēpošanas trase

"Esam tāda ģimene, kurai patīk slēpot," pastāstīja Alans no Pierīgas.

"Pa īstam sākām slēpot pagājušajā gadā, mums iepatikās, un sākām katru nedēļu slēpot."

"Esmu priecīgs ļoti. Es jau te biju, tikai pagājušo ziemu. Man pagājušo reizi vajadzēja treneri, bet šoreiz man nevajag treneri," skaidroja Alberts no Pierīgas.

Par sezonas atklāšanu sajūsmināti ir ne tikai kalna apmeklētāji. Lai arī trašu uzturēšanai nepieciešamie resursi – elektrība un degviela – ir kļuvuši dārgāki, arī uzrunāto slēpošanas kalnu pārstāvji ir pacilātā noskaņojumā.

"Beidzot vairs nav šie kovida ierobežojumi, varbūt būs vajadzīgs mazliet mazāk darbinieku, jo nebūs vajadzīgas visas sertifikātu kontroles, viss pārējais," atzina SIA "Ozolkalna serviss" valdes locekle Līga Rokpelne. "Uz tā rēķina mēs ceram, ka varēsim atstāt cenas līdz ziemas beigām līdzšinējā līmenī."

"Ko lai saka? Jāsavelk tā jostiņa mazliet ciešāk, un nav jau pasaules gals. Jebkurā gadījumā jādara tas darbiņš," uzskata  atpūtas bāzes "Gaiziņš" vadītājs Juris Stradiņš. 

''Mēs paaugstinājām cenas pacēlāja kartei par 10% tikai, bet tas ir nosacīti maz, jo viss paliek dārgāks. Vēl neesam saņēmuši pirmo elektrības rēķinu.

Tad, kad saņemsim, tad arī redzēsim, cik sāpīgi sit, bet esam optimistiski."

Gan sporta grupas, gan arī amatieri jau ir iemēģinājuši Gaiziņa un Ozolkalna trases, taču citviet trašu uzturētāji vēl nogaida. Ir pārbaudījuši visas iekārtas un apmeklētājus plāno uzņemt decembra sākumā.

"Šobrīd tas ir tikai pirmais sniegs, pirmais sals," norādīja atpūtas kompleksa "Žagarkalns" tehniskais direktors Māris Zvīnis. "Šajā gadījumā mēs esam piesardzīgāki nekā iepriekš, jo tomēr tās izmaksas ir augušas, lai sagatavotu sniegu un trases. Mēģināsim arī, cik vien maz iespējams, bet būs jāceļ pakalpojuma cena. Domājam, ka kādu 10% robežās tas varētu notikt."

Arī slēpošanas bāzē "Egļukalns" Augšdaugavas novadā vēl nogaida un pagaidām par izmaiņām cenrādī grūti spriest.  Līdzīgi arī "Riekstukalnā" Ķekavas novadā. Tur šobrīd laikapstākļu dēļ sniegs būtu jāpūš ilgi un izmaksātu dārgi, taču šosezon cenas gan necelšot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti