Vīrieša bojāeja no krītošas lāstekas Rīgā: par nonāvēšanu aiz neuzmanības rosina apsūdzēt personu

Valsts policija (VP) ir pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā saistībā ar personas bojāeju pērnā gada decembrī Rīgā, kad no nenotīrīta ēkas jumta krītoša ledus gabala dēļ dzīvību zaudēja vīrietis. Policija kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai nodevusi prokuratūrai pret vienu personu par prettiesisku nonāvēšanu aiz neuzmanības, informēja VP.

2023. gada 13. decembrī Rīgā, Latgales priekšpilsētā, krītot ledum no daudzdzīvokļu mājas, ievainojumus guva un mira 1941. gadā dzimis vīrietis. 

Saistībā ar notikušo VP Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldē izmeklēšanas laikā kriminālprocess tika pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 123. panta pirmās daļas – par prettiesisku nonāvēšanu aiz neuzmanības. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs.

Par aizdomās turēto tika atzīta viena persona, kas bija pārkāpusi Rīgas domes saistošo noteikumu nr. 146 – Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi – 3. punktu un 12.1.3. punktu. Proti, kā atbildīgā persona nebija nodrošinājusi sniega un ledus notīrīšanu no būves jumta un lāsteku nolaušanu, lai nepieļautu to krišanu no jumta.

Šā gada 8. martā VP Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldes amatpersonas kriminālprocesu nosūtīja Rīgas Austrumu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. 

Aizdomās turētajai personai piemērots drošības līdzeklis – dzīvesvietas maiņas paziņošana. 

Policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti