24 stundu piedzīvojumu sacensībās uzvar ass prāts un fiziskā izturība diennakts garumā

24. un 25.maijā Jaunpiebalgā norisinājās pavasara skarbākās un reizē krāšņākās piedzīvojumu sacensības "Spring Adventure Raid 2014", kuras pulcēja gandrīz 20 komandas, tostarp vairākas bija ieradušās no Igaunijas. Par uzvarētājiem, cīnoties diennakts garumā, kļuva komanda "Elita" ar Jāni Blanku, Kristapu Epneru un Daci Lindi.

Jaunpiebalgā, kas atrodas Vidzemes sirdī, maija pēdējā nedēļas nogalē bija ieradušās komandas, lai noskaidrotu izturīgākos un mērķtiecīgākos šī sporta veida pārstāvjus. Trīs komandas no Igaunijas viesa pārliecību, ka Latvijas spēcīgākajām komandām nebūs garlaicīgi, ne sacenšoties savā starpā, ne mērojoties spēkiem ar ciemiņiem no kaimiņzemes.

Foto: Jānis Incenbergs, Jānis Andersons un Edgars Gasiņš

Pirmais uzdevums bija pilsētas teritorijā, kur netrūka atgādinājumu no "Mērnieku laikiem", jo Ķenča vārds bija pamanāms vairākās vietās. Komandām bija jāatrod fotogrāfijās redzamās vietas, jāsaskaita redzamie priekšmeti un iegūtie skaitļi jāievieto matemātiskās izteiksmēs, tiekot pie rezultāta, kas deva iespēju uzzināt, cik komandas dalībniekiem būs jāatzīmējas kartē redzamajos kontrolpunktos. Ar uzdevumu lieliski galā tika gandrīz visas komandas, taču ātrākajām tas prasīja nedaudz vairāk kā stundu, kamēr lēnākajai - divas. Interesanti, ka visātrāk sacensību centrā atgriezās Igaunijas komanda, kurai nebija lielas cerības vaicāt pēc vietējo iedzīvotāju atbalsta, meklējot vietas pēc fotogrāfijām.

Foto: Jānis Anderosns

No sacensību centra, kas bija iekārtots Jaunpiebalgas vidusskolā, komandas ar velosipēdiem devās meklēt kontrolpunktus mežā, taču karšu vietā tām bija vien norādes par stigu krostojumiem jeb leģendas, kuras atgādina rallijā lietotās stenogrammas. Komandas varēja pasēdēt ar rakstāmpiederumiem un mēģināt izkalkulēt īsāko organizatoru solīto 20 kilometru maršrutu, taču daļai uzdevums vienā no maija karstākajām dienām prasīja pat 50 kilometrus un vairākas stundas, līdz nonāca līdz Duniju ezeram, pie kura bija iekārtots veloparks.

Foto: Edgars Gasiņš

Laivu posmā komandām vajadzēja izmantot divus vienvietīgus kajakus, lai apbraukātu ezera kontrolpunktus. Komandas trešais dalībnieks varēja savu uzdevumu veikt kājām vai peldus, bet ierobežojošais faktors bija stunda, kurā veicama atzīmēšanās posma kontrolpunktos, un visu komandas dalībnieku spēja kaut nedaudz prast orientēties, jo sadaloties vairs nevar paļauties uz galveno navigatoru.

Pēc trekinga posma, kur komandām bija iespēja kājām apmeklēt organizatoru izmeklētās purvainākās vietas, sekoja veloposms ar neierastu virvju uzdevumu. Piedzīvojumu sacensību speciālais virvju uzdevums parasti ved komandas pēc kontrolpunkta vertikālā vai horizontālā virzienā. Šoreiz bija savādāk un slīpās virves dažām komandām prasīja stundu un pat vairāk laika.

Foto: Edgars Gaisiņš

Atšķirīgais sagatavotības līmenis bija izkaisījis komandas pa Jaunpiebalgas apkārtni krietnā radiusā. Kamēr spēcīgākās ar velosipēdiem, orientējoties brikšņos un gandrīz neizbraucamās vietās, tuvojās otrajam virvju uzdevumam, citas vēl kavējās vēl pie pirmā. Starpfinišā noskaidrojās, ka ar viena punkta pārsvaru priekšā ir divas Latvijas komandas, kurām seko Igaunijas komanda.

Foto: Jānis Andersons

Pēc piedzīvojumiem bagātas nakts, bezspēkā meklējot kontrolpunktus, sekoja rogaininga kāju un velo posmi, kuros bija jāatrod spēki pēc vairāk nekā 15 stundu atrašanās sacensību režīmā. Rītausmas burvība dabas neskartajos apvidos nav tikai makšķernieku un mednieku priekšrocība. Arī cilvēki, kuru ikdiena aizrit birojos pie monitoriem, spēj novērtēt miglainā dūmakā tērptos purvus, akačus un meža biezokņus.

Finiša intriga "Raid.lv" rīkotajās sacensībās vienmēr paliek nemainīga, jo komandām ir gandrīz neiespējami uzminēt konkurentu iespēto līdz rezultātu paziņošanai. Komanda, kura pirmā finišē, retu reizi savāc visvairāk punktu. Tā bija arī šoreiz, kad "Elita" uzrādīja trešo sliktāko laiku, taču iegūto 56 punktu ziņā bija pārāka par tuvākajiem sekotājiem - igauņu "Seiklusporr" un "Gandrs". Abām komandām par punktu mazāk, kaut sacensību centrā ieradās vismaz pusstundu agrāk.

Foto: Jānis Incenbergs

Lai arī dalībnieki Jaunpiebalgas vidusskolas zālē izskatījās pārmocīti un saguruši no slodzes diennakts garumā, daži spēja uzreiz neaizmigt skolas aktu zālē un pat neformālā gaisotnē pārrunāt sacensību gaitu ar citu komandu pārstāvjiem un analizēt pieļautās kļūdas, kas noderētu turpmākajās sacensībās.

Nākamais 24 stundu izaicinājums gaida pavisam drīz, jo jūnija sakumā Igaunijā notiekošais Eiropas čempionāts rogainingā pulcēs daudz komandu no Latvijas.

Foto: Jānis Incenbergs

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt