Dienas ziņas

Jelgavā no smiltīm tapusi dzīvnieku pasaule

Dienas ziņas

Pētījums par toleranci un liberālismu

Publiskās adīšanas diena Dobelē

Publiskās adīšanas dienā Dobelē top «kokoniņi» zīdaiņiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Vienojot rokdarbnieces un popularizējot rokdarbus, jūnija otrās nedēļas nogalē jau kopš 2005. gada tiek atzīmēta Pasaules publiskās adīšanas diena. Dobeles tautas lietišķās mākslas studijas “Avots” dalībnieces jau trešo gadu šajā dienā vienojas labdarības akcijā “Sasildi mazo sirsniņu”.

Visbiežāk adīšana esot vakaru nodarbe, tomēr  jau daudzus gadus ''Avota'' dāmas jūnija otrajā sestdienā - Vispasaules publiskās adīšanas dienā  ar adīkļiem rokās sastopamas pilsētas skvērā.

Irēnas kundze adot cik vien  sevi atceroties, bet šodien līdzi atnesusi arī vērpjamo ratiņu:

"Vīrs  jau kādreiz smējās, ka  es šito darbu (vērpt un šķeterēt) varot pat pusaizmigusi. Adīt es sāku jau no bērnības, bet vērpt es sāku pirms kādiem 35 gadiem."

Skvērā izveidota arī ekspresizstāde ar  ziemā paveikto, bet šodien čaklās rokdarbnieces ada mazmazītiņas zeķītes un zīdaiņu guļammaisus jeb kokonus.

Ideja par piedalīšanos labdarības akcijā ''Sasildi mazo sirsniņu'' dobelniecēm radusies jau pirms trīs gadiem Ziemassvētkos, tomēr šķitis, ka labos darbu vajag darīt biežāk.Tāpēc ik gadu  publiskās adīšanas dienā  top dāvana pilsētas slimnīcas dzemdību nodaļas mazuļiem.

"Vispieprasītākie ir kokoniņi jeb mazuļu guļammaisi, kuros mazais bērniņš ļoti ērti jūtas, un arī zeķītes. Sākotnēji mēs adījām gan cepurītes, gan cimdiņus un citas dažādas lietas, bet ar laiku izkristalizējās, ka visvajadzīgākās ir šīs divas lietas,'' skaidro labdarības akcijas uzsācēja Eva Kulmane.

Pagājušajā gadā slimnīcai dāvāti 100 adījumi, un sievas cer, ka šogad nebūs mazāk. Nobeigumam tuvojas arī rokdarbnieku dāvana Latvijas simtgadei - 100 metrus garā šalle, kurā ieadītas visas labās domas un vēlējumi.

"Labas domas ieadu - lai labāk dzīvot būtu, lai būtu miers uz zemes un lai lietus nolītu," par ieadīto vēlējumu saka adītāja Ļoļa Grigorjeva.

Uz kopīgu adīšanu un pieredzes apmaiņu rokdarbu lietpratējas un iesācējas  aicināja arī  tautas lietišķās mākslas studijas “Rītausma” un “Irbi” Rīgā un citviet Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti