Dienas ziņas

Dāvina īpašu akmeni iznīcināto ebreju piemiņai

Dienas ziņas

Daugavpilī būs mākslas suvenīru automāts

Uz mēnesi Tērbatas ielu slēgs autotransportam

Tērbatas ielā gatavojas mēnesim bez transporta

Jau no 15. jūlija uz veselu mēnesi transportlīdzekļu satiksmei slēgs gandrīz visu Tērbatas ielu Rīgā. Ielu atvēlēs gājējiem, tirgotājiem, kā arī kultūras pasākumiem. Tas nozīmē, ka uz ielas nedrīkstēs arī novietot automašīnas un gaidāmas izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā.

Vēl dienu pirms pārmaiņām Tērbatas ielā izskatās kā katru dienu. Ielas labajā puse daudziem auto kalpo par stāvvietu, bet pa bruģi abos virzienos traucas spēkrati. Iela ir ļoti skaļa. Pa ietvēm cits citam garām spraucas steidzīgi kājāmgājēji.

Taču jau trešdien, 15. jūlijā, gaidāmas pārmaiņas. Ielu satiksmei slēgs posmā no Elizabetes ielas līdz Matīsa ielai, kā arī no Matīsa ielas līdz iebrauktuvei Vidzemes tirgū. Transportlīdzekļi to drīkstēs tikai šķērsot un vienīgi krustojumos. Jāuzsver, ka ceļu satiksmes noteikumi tur noteikti paliek spēkā, un gājējiem, arī riteņbraucējiem ir jāskatās, kāda gaisma deg luksoforā. Slēgs arī visas uz ielas esošās autostāvvietas.

Tērbatas ielas slēgšana no 17. jūlija līdz pat 16. augustam.

Pārmaiņas skars arī sabiedrisko transportu – nekursēs 1. trolejbuss.

Tērbatas iela Rīgā, 2020.gada vasara.

“Es staigāju gan ar kājām, gan ar mašīnu braucu, un mani tas netraucē. Gan jau tiksim galā,” saka rīdziniece Sņežana.

“Es esmu tikai par! Man liekas, ka tas varētu būt interesanti, arī izliktās lampiņas, uzreiz iela izskatās daudz mājīgāka,” saka rīdzinieks Artūrs.

“Mājīgāk būtu un klusāk. Tās mašīnas šeit tiešām braukā ļoti. Apnīk. Jā,” norāda rīdziniece Marija.

Izņēmumi attieksies uz piegādes transportu, kam jāpiekļūst veikaliem vai, piemēram, kādiem citiem uzņēmumiem. Arī Tērbatas ielā dzīvojošie ļaudis ar savu personīgo auto drīkstēs no piemājas pagalmiem izbraukt uz ielas un prom no ielas, un vēlāk šajā ielā arī atgriezties.

“Iebraukt iekšpagalmos varēs, neuzrādot deklarētās dzīvesvietas adresi. Tātad mēs ceram uz iedzīvotāju sapratni. Tie, kas būs iebraukuši pa ielas noteikto posmu Tērbatas ielā, tie arī aizbrauks līdz iekšpagalmam, iebrauks iekšpagalmā un nekādā veidā neatstās mašīnu uz Tērbatas ielas. Savukārt tie, kas ir nopirkuši mēneša abonementu vai ir saņēmuši iedzīvotāja karti auto novietošanai Tērbatas ielā, tie varēs novietot savus auto perpendikulārajās ielās, pašvaldības maksas stāvvietās,” skaidro Rīgas domes Satiksmes departamenta Satiksmes organizācijas vadības pārvaldes priekšniece Rudīte Reveliņa.

Eksperimenti, brīvdienās slēdzot atsevišķas ielas Rīgā, sākās ziemā, un tie veikti ar mērķi atdzīvināt Rīgas centru. Vasara ir īstais laiks pamēģināt šo pašu eksperimentu daudz ilgākā laikā.

“Būs pagaidu apzaļumošana, pagaidu mēbeles, laikam pagaidu, bet, cerams, ka uz palikšanu, arī piegādes transporta stāvvietas. Tā kā ir ļoti daudzi uzlabojumi, no kuriem daži ir redzami jau šodien. Ir aizlāpītas trakākās bedres,” norāda apvienības “Pilsēta cilvēkiem” pārstāvis Māris Jonovs.

Izmaiņas satiksmē ieviesīs 15. jūlija vakarā, bet plašākā pasākumā Tērbatas ielu kā vasaras ielu plāno pieteikt piektdien, kad to arī gandrīz vai pilnā mērā nodos gājējiem un riteņbraucējiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pilsētvide
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt