Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Polijā desmitiem tūkstoši protestē pret abortu aizliegumu

Dienas ziņas

Reformācijas diena Īvandes baznīcā

Ālaves muižā simboliski atzīmē leģendu nakti

Ālaves muižā simboliski atzīmē talkā sakopj parku

Ar parka sakopšanas talku šogad pirmoreiz simboliski tradicionālo Leģendu nakti atzīmē Ālaves muižā Dobeles novada Penkules pagastā. Gan 19. gadsimtā celtā ēka, gan muižas parks jau vismaz 15 gadus ir pamests novārtā. 

Ālaves muižas parkā rūc motorzāģi un rosās talcinieki, kuru galvenais uzdevums ir savākt nozāģētos un kritušos kokus.

"Parka pētniece to ir apsekojusi, un viņai ir vīzija, un mēs pēc tās arī vadāmies. Pats galvenais ir invazīvā suga – papeles, kas ir pārņēmušas visu parku. Tās pamatā iet ārā, pārējo mēs skatāmies. Kas tiek aplauzts, tas tiek aplauzts, pārējais paliek augam," stāsta talkas dalībnieks Kaspars Bērziņš.

Deviņpadsmitajā gadsimtā celtā Ālaves muižas ēka ir vietējas nozīmes kultūrvēsturiskais piemineklis, bet juridiski ir bezsaimnieka manta. Pēc vietējo iedzīvotāju stāstītā, jau vismaz 15 gadus tā ir pamesta, un laika zobs to nav saudzējis. Arī trīs hektārus lielais parks, kas iekļauts Rezerves zemju fondā, novārtā bijis atstāts tikpat ilgi.

Šoziem domubiedru grupai radusies ideja, ka vajadzētu izdarīt ko labu savā pagastā. Tā arī radusies biedrība ''Penkulē atver durvis'', ar kuru noslēgts līgums par parka apsaimniekošanu nākamos desmit gadus.

"Pirmajā brīdī jau likās, ka tā ideja ir galīgi traka, jo, kā jūs paši redzat,  ēka ir tādā stāvoklī, kā tā ir, un arī parks tāds bija. Bet mēs teicām, ka visi darbi ir izdarāmi, un mēs arī gribējām citiem parādīt, ka arī bezizejā ir izeja," stāsta biedrības ''Penkulē atver durvis'' vadītāja Aija Kočina.

Šogad parkā notiek jau trešā talka. Mērķis ir parku, kurā joprojām esot saglabājušas ap divdesmit dažādu  koku sugu, sakārtot. Otrais mūžs būs arī nozāģētajiem kokiem, no kuriem tikšot izveidoti soliņi, galdi un lapene.

Talcinieku pamatkodolu veido biedrības biedri, tomēr gatavi atbalstīt esot arī citi penkulnieki. "Mēs jau sakām, ka laika nekad nav, bet uz šitādām vērtībām, it sevišķi, ja ir kas organizē, negribas atteikt. Šeit tieši gribas piedalīties, atbalstīt cilvēkus, kuri kaut ko dara," norāda talkas dalībnieks Ainārs Meijers.

Šoreiz ar talku simboliski tika atzīmēta arī Leģendu nakts Ālaves muižā, bet penkulnieki cer, ka varbūt jau  nākamgad parkā  izdosies sarīkot īstu Leģendu nakts pasākumu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt