4. studija

Kāpēc no Rīgas Austrumu slimnīcas pazuda medicīnisko preču veikals?

4. studija

Kāpēc uz Dziesmu svētku mēģinājumiem vairs nedrīkstēs ņemt līdzi bērnus?

Kāpēc Salaspilī mazstāvu dzīvojamo māju rajonā nepieciešams maģistrālais ceļš?

Salaspils iedzīvotāji negrib samierināties ar maģistrālo ceļu pļavas vietā

Kāda Salaspils daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji nobažījušies, ka zaļā teritorija iepretim viņu logiem pārtaps par maģistrālo ceļu. Cilvēki pauda neizpratni, kāpēc par plānotajiem darbiem nav notikusi publiska apspriede, bet Salaspils novada domē norādīja, ka par ielas izbūvi publiskā apspriešana nav jārīko, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija". 

Vietējā iedzīvotāja Irita Tace-Loca pastāstīja, ka cilvēkiem ielas izbūves fakts bijis liels pārsteigums. "Mums ir liels pārsteigums, ka mūsu mīļo pļavu, kuru izmanto gan bērni, gan citi Salaspils iedzīvotāji, taisās pārbūvēt," sacīja Irita, norādot, ka iedzīvotāji par gaidāmajiem būvdarbiem neko neesot zinājuši.

Sākotnēji ceļš bijis plānots ļoti tuvu dzīvokļu ēkai, bet pēc tam, kad iedzīvotāji sākuši pret to iebilst, tas pārbīdīts mazliet uz priekšu, pastāstīja Irita: "Jebkurā gadījumā te būs divu joslu ceļš blakus jau mūsu esošajam."

Aptuveni 100 iedzīvotāju Salaspils domei ir nosūtījuši kolektīvo vēstuli ar lūgumu apturēt ceļa būvniecību un saglabāt šo zaļo zonu, bet bez rezultāta.

Pašvaldība: Ceļa izbūves plāni nav nekas jauns

Salaspils novada pašvaldības izpilddirektore Silvija Puriņa pastāstīja, ka teritorijas plānojums, kurā ietilpa arī šobrīd izbūvējamā Nometņu ielas trase, apstiprināts jau 2013. gadā. "Līdz šim tas dažādu apsvērumu dēļ netika izbūvēts, bet attīstības plānā 2019.–2025. gadam arī šis posms jau bija iekšā, ieplānots mūsu attīstības un investīciju dokumentos," paskaidroja Puriņa. "Tā ka nekas jauns tas nav, un iedzīvotāji neinteresējas, kas notiek viņu dzīvesvietas tuvumā."

Puriņa norādīja, ka pēc jaunā ceļa izbūves iedzīvotājiem vairs nebūs jāmēro centrālā iela, lai izbrauktu ārpus pilsētas.

Lai arī cik izdevīgs solās būt jaunais ceļš, divu dienu laikā vairāk nekā 100 dzīvokļu īpašnieki vērsušies domē ar lūgumu to nebūvēt, norādot, ka par ceļa izbūvi netika rīkota publiskā apspriešana.

Tikmēr Salaspils novada pašvaldības izpilddirektore pastāstīja, ka publiskā apspriešana par ielas izbūvi nebija jārīko,

jo tā likumā paredzētajā kārtībā tika organizēta jau par teritorijas plānojumu, kas apstiprināts 2013. gadā.

Iedzīvotāji norādīja raidījumam "4. studija", ka par šī ceļa būvniecību netika uzstādīta informatīvā plāksne. Tiesa, sižeta filmēšanas laikā tā parādījusies.

"Maģistrālais ceļš" nav tas pats, kas "automaģistrāle"

Taujāta, vai tiešām pirms šāda, 1,7 miljonus eiro vērta maģistrālā ceļa būvniecības nebūtu rīkojama publiskā apspriešana, Puriņa sacīja, ka iedzīvotāji neesot pietiekoši aktīvi un nepiedaloties pat apspriedēs par nozīmīgākiem objektiem, kas skar vēl vairāk iedzīvotāju.

Kliedējot iedzīvotāju bažas par zaļās zonas likvidēšanu, pašvaldībā pastāstīja, ka projekta izbūves gaitā tiks iestādīti 165 dažāda veida koki, un ielas minimālais attālums no dzīvojamās ēkas būs 35 metri, bet starp ielas braucamo daļu un ēkām ir paredzēta apstādījumu teritorija. 

Tāpat Puriņa norādīja, ka iedzīvotāji, iespējams, ir pārpratuši jēdzienu "maģistrālais ceļš", kas nav tas pats, kas "automaģistrāle".

Brauktuves platums būs septiņi metri – 3,5 metri katrā joslā.

Jaunā ceļa būvdarbus ir plānots pabeigt 10 mēnešu laikā, bet, ja ziemā iestāsies tehnoloģiskais pārtraukums, tad varbūt būvniecība ritēs arī nākamā gada pavasarī. Pirms 10 gadiem apstiprinātais teritorijas plānojums šeit pieļauj ceļa izbūvi un, kā norādīja pašvaldībā, ja likums publisko apspriešanu neparedz, tad to arī neorganizē.

Dzīvokļu īpašnieki gan ir noskaņoti kaujinieciski un nolēmuši vērsties Būvniecības valsts kontroles birojā un citās institūcijās, lai būvniecības darbus apturētu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti