Panorāma

Centrāltirgus lietā izmeklēšana turpinās

Panorāma

Turcija piekrīt NATO Baltijas aizsardzības plānam

Stingrāk kontrolēs riepu atbilstību

Neatbilstošo riepu dēļ anulēto numurzīmi varēs atgūt pēc apskates iziešanas no jauna

No trešdienas, 4.decembra, sods par braukšanu ar neatbilstošām riepām būs bargāks - atņemts transportlīdzekļa reģistrācijas numurus un tehniskās apskates uzlīmi, ja auto riepu protektora dziļums būs mazāks par 1,6 milimetriem. Lai atgūtu valsts numuru, būs atkārtoti jāiziet tehniskā apskate.

Transportlīdzekļu tehniskajās apskatēs ir noteikums - ja riepu protektora dziļums ir mazāks par 1,6 milimetriem, tad šādam transportlīdzeklim atņem pielaidi ceļu satiksmē.

Ceļu satiksmes drošības direkcijai (CSDD) pacietība ir beigusies, kad nesen pārbaudēs Daugavpils reģionā 28 no 500 transportlīdzekļiem bija neatbilstošs riepas protektors.

Jau gadiem situācija nemainoties. Šādi transportlīdzekļi apdraud ne vien pašus, bet arī citus satiksmes dalībniekus.

Tagad sods kļūs bargāks, un ja policija konstatēs šo pārkāpumu, no tā paša brīža auto automātiski zaudēs tiesības piedalīties satiksmē.

“Kas notiek ar šiem transportlīdzekļiem tālāk – to vadītājiem pašiem ir jāmeklē, kā šo auto var nogādāt drošā vietā, proti, jāņem evakuators, jāsagatavo transportlīdzeklis normālai dalībai ceļu satiksmē, jāaprīko ar atbilstošām riepām, jādodas uz tehniskās apskates staciju un tad viņš varēs piedalīties ceļu satiksmē,” skaidroja CSDD pārstāve Ieva Bērziņa.

Šādā gadījumā, lai izietu tehnisko apskati, būs jāsamaksā visi tehniskās apskates maksājumi un jāparāda, ka transportlīdzeklis ir aprīkots ar atbilstošām riepām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti