Dienas ziņas

Latvijā reģistrēti 8000 HIV pacientu

Dienas ziņas

Vai pašvaldība var cenzēt mākslu?

Ziemas riepas ir obligātas! Bez apskates paliek trīs auto

Reidos kontrolē riepu stāvokli; stundas laikā trim auto anulē tehnisko apskati un aiztur numurzīmes

No 1. decembra, piedaloties ceļu satiksmē, visiem auto obligāti ir jābūt ziemas riepām ar protektora dziļumu vismaz 4 milimetri. Jau pirmajā dienā Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un Valsts policijas reidā stundas laikā tika apturētas trīs mašīnas, kurām tika atņemta tehniskās apskates uzlīme, tāpēc ka protektora dziļums bijis mazāks par nepieciešamo.

Valsts policijai un CSDD reidam pievienojās arī Latvijas Televīzija ceturtdien ap pulksten 14. Vien dažas minūtes vēlāk uz riepu kontroli tika norādīts kādam taksometra šoferim. Nomērīts riepas protektora dziļums.

Tas bija mazāks par 3 milimetriem, kas nozīmē – tiek aizturētas numurzīmes un aizliegta tālāka kustība, tāpat atkārtoti būs jāveic auto tehniskā apskate.

Taksometra vadītājs vēl centās piedāvāt atvest jaunas riepas un tās nomainīt policijas acu priekšā, taču policisti to nepieļāva. Autovadītājam bija jāmeklē evakuators. 

Jau pēc dažām pārbaudītām mašīnām stāvlaukumā iebrauca kāda "BMW" markas automašīna. Šis spēkrats apskati izgājis pirms nepilna mēneša. Aizmugurējo riepu protektoru dziļums ir kritiski zems. Arī šai automašīnai noņēma numurzīmes un tehniskās apskates uzlīmi, bet vadītājam bija jāmeklē autoevakuators. 

Policists: Redzi, 2,2 [milimetri].

"BMW" vadītājs: Cik ir jābūt?

Policists: Četri [milimetri] ir minimums. Zem 3 milimetriem jau tiek noņemta numurzīme. 

"BMW" vadītājs: Un kas tad tagad būs? 

Policists: Jāmeklē autoevakuators. 

Arī kāds "Mercedes" markas auto reida laikā palika bez tehniskās apskates uzlīmes neatbilstīgu riepu dēļ.

Stundas laikā CSDD un Valsts policijas reidā trīs auto anulēja tehnisko apskati. 

CSDD norādīja, ka šogad statistika ir ļoti bēdīga – katra ceturtā apturētā mašīna ir ar neatbilstīgu riepas protektora dziļumu.

Tāpat CSDD norādīja, ka šogad vadītāji biežāk tiek apturēti ar neatbilstīgām auto riepām. Vien trešdien divu stundu laikā tika apturēti seši auto, kuriem vēl arvien bija vasaras riepas. Bieži riepu protektors ir tik tikko pāri 4 milimetru atzīmei un riepas ir pat astoņus gadus vecas. Tik vecām riepām gumija sakalst un kļūst cieta. 

CSDD Rīgas klientu apkalpošanas centra vadītājs Uldis Zandbergs skaidroja: "Ja šobrīd, 1. decembrī, tā [riepa] ir 4 milimetri, atkarībā [no tā,] cik ikdienā garus ceļa gabalus veic, tad divas nedēļas vai līdz mēnesim, un skaidrs, ka viņa vairs nebūs atbilstoša. Lielākoties vainīgi ir servisi – jo es pagājušajā nedēļā uzliku, viņi neko nepateica, es vakar nopirku lietotas riepas un tur ir 4,5 milimetri, bet realitātē nav."

Zandbergs atzīmēja, ka autovadītājiem jābūt paškritiskākiem: "Jāpaskatās tomēr tas riepu stāvoklis, jo tad, kad notiek nelaime, atruna, ka vainīgs ir serviss – nelīdzēs. Katrs pats ir atbildīgs par to, ar kādu transportlīdzekli viņš pārvietojas pa ielu."

Līdz šim šādas kontroles bijušas Ropažos, Ogrē, Baldonē, Jūrmalā un Rīgā. CSDD reidus Latvijas pilsētās plāno veikt ik dienu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti